WomENcourage startuje a staví mosty! Konference hostí světové odborníky a odbornice v oboru IT

V pořadí osmé setkání akademiků, inženýrů, vysokoškoláků i širší veřejnosti s názvem womENcourage probíhá letos online. Konferenci organizuje ACM-W (Association for Computing Machinery-Women) spolu s českou neziskovkou Czechitas, která se věnuje vzdělávání žen a dětí v oboru IT. Třídenní program startuje právě dnes a nabídne vedle přednášek a workshopů také hackathon a možnosti klást otázky řadě klíčových účastnic a účastníků.

Po tři dny se teď budou „stavět mosty mezi komunitami pro podporu inovací“ – tak zní heslo konference předních světových expertek a expertů na informační technologie. Cílem setkání je propojit komunity s akademickou obcí. A právě akademici, ale i inženýři, výzkumní pracovníci nebo vysokoškoláci budou sdílet své zkušenosti a úspěchy. Diskuze se povedou zejména o příležitostech žen v oblasti informačních technologií.

Kromě různých přednášek, tutoriálů, workshopůa hackathonu se budou moci návštěvníci zúčastnit také vícero odborných technologických seminářů, kde vystoupí profesorky a profesoři z nejrůznějších evropských univerzit a významné osobnosti IT firem z celé Evropy.

A na koho konkrétně se během womENcourage těšit? Témat a přednášejících (nebo chcete-li diskutujících) je mnoho, takže jen namátkou: o robotice a automatizaci bude hovořit chorvatská profesorka Danica Kragic, prolínání estetiky s emocemi na poli designu přiblíží švédská profesorka Kia Hook. Nebude chybět ani detailní vhled do problematiky vývoje softwarového inženýrství v podání kanadské profesorky informatiky Margaret-Anne Storey.

Mezi řečníky vystoupí například poradkyně pro digitální transformaci Estonska Anett Numa, místopředsedkyně Evropské komise pro hodnoty a transparentnost Věra Jourová nebo předsedkyně ACM-W pro Evropu Ruth Lennon.

Chybět nebude ani kariérní veletrh, který bude – stejně jako celá konference – otevřen každému, kdo se na womENcourage přihlásil.

Vrcholem akce bude páteční celodenní hackathon – jeho účastníci budou mít za úkol přijít s řešením pro již zmíněnou snahu o propojování komunit fungujícími napříč IT. Přihlásit se do něj mohl každý, a to bez ohledu na zkušenosti, znalosti, gender nebo obor, v jakém se pohybuje.

Celá konference se vzhledem k okolnostem koná letos ve virtuálním prostředí, což jí ovšem neubírá na pestrosti ani na nadšení všech zúčastněných, ale naopak přidává například na dostupnosti.

Newsletter