Z pražského sklepa do 85 zemí. Mews slaví 10 let od prvního nasazení platformy

Česká firma Mews, přední poskytovatel systému pro správu ubytovacích zařízení, slaví 10 let od spuštění prvního hotelu na své platformě. Hotel Emblem Prague byl první, kdo přijal inovativní generaci pohostinství, a dodnes zůstává zákazníkem Mews. Richard Valtr založil firmu v roce 2012 ve sklepě v Maiselově ulici v Praze 1. Nyní firma působí v 85 zemích po celém světě. Kanceláře má nejen v Praze, ale též v New Yorku, Barceloně či Londýně a své sídlo přesunula do Amsterdamu. Firma neustále roste, přičemž v loňském roce dosáhla investice series C v hodnotě 185 milionů dolarů. Za svou existenci Mews uskutečnil již sedm akvizic, poslední letos na podzim při koupi amerického startupu Nomi.

„Je úžasné, jak moc se společnost Mews změnila za deset let od doby, kdy jsme s ní začali spolupracovat,“ uvádí Helena Valtrová, generální a obchodní ředitelka hotelu The Emblem Prague. „Platforma je nyní ještě propracovanější, má více funkcí, které nám šetří čas, a poskytuje tak více času věnovat se poskytování kvalitních služeb hostům. Pozoruhodné jsou však i věci, které se nezměnily: opravdová vášeň pro pohostinství a snaha o neustálý rozvoj.“

Zakladatel Mews Richard Valtr, původně vystudovaný filozof, se při návratu do rodného Česka začal věnovat řízení developerských projektů. Valtrova rodina se v hoteliérství pohybuje již od roku 1990 a při zakládání hotelu Emblem, na kterém se Valtr podílel jako projektový manažer, vyvstala otázka optimálního řízení hotelu. Na trhu nebyl takový systém, který by vyhovoval Valtrovým představám, a tak po dvou letech vyvíjení systému vznikl Mews, který vzal hoteliérský svět útokem.

„Když se zamýšlím nad naší cestou, nemohu uvěřit, že nám Helena svěřila vybudování PMS pro provozování hotelového klenotu v centru Prahy,“ říká Richard Valtr, zakladatel společnosti Mews. „Jsem hrdý na to, jak daleko se Mews od té doby posunul. Jen díky talentu a ambicím týmu a trvalé podpoře zákazníků jsme schopni pokračovat v naplňování firemní vize. Ta se opírá o myšlenku přeměny pohostinství, které je zaměřené hlavně na potřeby hostů. Nemohu se dočkat, co přinese dalších deset let,“ dodává Valtr.

Růst a mezinárodní ocenění

Systém společnosti Mews nyní spravuje více než 3 500 hotelů, hostelů, skupin apartmánů a dalších zařízení v 85 zemích světa. Její růst byl v posledních letech rychlý, to umocnila také loňská investice ve výši 185 milionů dolarů. Firma je aktivní rovněž v rámci akvizic, pomocí Mews Ventures pod sebe získala sedm společností z oblasti pohostinství. V letošním roce se tým rozrostl o 25 % a počet zákazníků společnosti Mews se za posledních devět měsíců zvýšil o třetinu.

Technologická společnost se dočkala také mnoha uznání v oboru. Mezi ty poslední patří titul „Nejlepší poskytovatel hotelových PMS řešení na světě“ a „Nejlepší nezávislý poskytovatel hotelových PMS řešení na světě“ v soutěži World Travel Tech Awards. Dva roky po sobě, v letech 2021 a 2022, byl Mews společností Hotel Tech Report vyhlášen nejlepším místem pro práci v oblasti hotelových technologií.

V době implementace systému Mews do hotelu The Emblem Prague neměla společnost více než tucet zaměstnanců. Nyní společnost zaměstnává téměř 850 lidí a v současné době jsou k dispozici desítky volných pracovních pozic.

Mews je český scaleup, který poskytuje ubytovacím zařízením systém pro správu rezervací, check-inů a vyřizování požadavků jejich hostů. Umí mimo jiné přijímat platby, řešit kompletní management hotelu včetně personálu a především podporuje připojení na vlastní API, takže se může jakákoli jiná služba v případě zájmu se systémem propojit. Platformu dnes využívá na 3 500 ubytovacích zařízení v 85 zemích po celém světě. Společnost Mews vznikla v Praze a v současnosti má sídlo v Amsterdamu. Kromě toho má kanceláře také v Londýně, Bruggách, New Yorku a dalších městech. Součástí týmu Mews je téměř 850 lidí. V investičních kolech A, B a C získal scaleup Mews celkem 225 milionů dolarů. Kromě toho obdržel na konci roku 2021 také strategickou investici od giganta Salesforce a v létě 2022 uvedl Mews for Salesforce, první nativní integraci mezi systémem pro správu nemovitostí a platformou pro řízení vztahů se zákazníky.

Newsletter