Za tři měsíce prodeje jako za půl roku, luxusní nemovitosti jsou v kurzu

Ceny nemovitostí jsou stále vysoké, ale zájem o jejich koupi neklesá, právě naopak. Lidé kupují i luxusní nemovitosti, jejichž cena začíná na cca 20 milionech korun. V době nejistoty, kterou jsme za uplynulý rok prožili, investoři hledají jistotu a tu jim poskytují právě nemovitosti. 

V prvních třech měsících roku 2021 jsme zrealizovali objem obchodů srovnatelný s celou druhou polovinou roku 2020. Spodní konzervativní odhad letošního roku je zdvojnásobení našeho obratu a již dnes máme podstatnou část splněnou. Desetiprocentní meziroční nárůst ceny za metr čtvereční, který reportují banky v případě trhu v Praze, můžu plně potvrdit i v segmentu luxusních nemovitostí,“ uvádí Petr Míka z Boutiq Real Estate.

Kam s penězi?

Poslední rok byl značně turbulentní ve všech ohledech. Pouštět se do neznámých obchodů investory moc neláká. Navíc lidé rádi vkládají své peníze do něčeho, co je jednoduché a hmatatelné.

Takřka rok nebylo kde utrácet a někteří lidé naspořili větší obnosy peněz. Nechávat peníze na bankovních účtech se momentálně nevyplatí, proto investoři hledají klidný přístav pro své finance. Na místě jsou také obavy z rostoucí inflace, které se pravděpodobně brzy dočkáme. Každopádně zájem o luxusní nemovitosti obzvlášť v oblíbených lokalitách neutuchá a objemy obchodů v tomto segmentu rostou,“ vysvětluje Petr Míka.

Prodeji nemovitostí hrají do karet i nízké úrokové sazby u hypotečních úvěrů, které jsou stále pod dvěma procenty. „Zájem o hypotéky, stejně jako o koupi nemovitosti v dohledné době klesat nebude. Kdo má volné finanční prostředky, minimálně investici do nemovitostí zvažuje. V loňském roce také došlo ke zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitosti, což znamená velkou úsporu financí pro kupujícího “ uzavírá Petr Míka.

Boutiq Real Estate byla založena v roce 2015 jako exkluzivní realitní společnost. Svým klientům poskytuje zprostředkování prodej high-end nemovitostí. Řídí se těmito základními faktory: lokalita, kvalita, no risk.

Newsletter