Živý komentář k reportu o americké inflaci za duben. Dočkáme se očekávaného zpomalení růstu?

Zdroj: Depositphotos

Report CPI za duben z USA je na programu ve 14:30. Je zároveň hlavní makroekonomickou událostí tohoto týdne. Zveřejnění dat a následnou reakci trhů můžete sledovat online na YouTube kanálu společnosti XTB od 14:15. Odkaz zde.

Trh čeká pokles růstu cen v USA z březnových 8,5 % na 8,1 % za duben. Jádrový index CPI by měl korigovat z 6,5 % na 6,0 % y/y. Hlavní inflační šok spojený s ruskou agresí na Ukrajině už by mohl být za námi, nicméně inflace by měla klesat v následujících měsících pouze velmi pomalu. Pokud se však začnou inflační tlaky skutečně snižovat, tlak na Fed k rychlému utahování měnové politiky by mohl povolit. V případě tohoto scénáře by na tom měly vydělat akcie, naopak růst dolaru by měl oslabit.

Index US500 pokračuje v korekci nedávného poklesu, ale tempo růstu a momentum je stále relativně malé.

Zdroj: XTB
Zdroj: XTB
Zdroj: XTB

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter