Zpěvák a tanečník Michael Petr se během natáčení nového alba rozhodl pomoct rodinám prchajícím z Ukrajiny, do pomoci se zapojila i Olga Lounová nebo Aneta Kernová

Během dokončování nového alba S tebou” se Michael rozhodl společně s několika dalšími osobnostmi, mezi kterými byla i zpěvačka Olga Lounová nebo herečka Aneta Kernová, zapojit do pomoci lidem z Ukrajiny prchajícím před válkou. Na začátku byla potřeba sehnat pouze gauč pro jednu rodinu, bylo ale jasné, že potřeba podpory není pouze o té materiální stránce. Lidé často nemají kam jít a jsou tedy odkázáni na pomoc druhých.

„Když člověk prožije takovou hrůzu a utíká jen s igelitkou z domu, je podle mě důležité, aby si alespoň připadal, že je zde vítaný. Jsme parta lidí, a když je něco potřeba, tak si navzájem zavoláme a řekneme: mám rodinu, kterou je potřeba ubytovat. Nebo se koupí pračka či televize, prostě cokoliv je potřeba,“ popisuje Michael Petr.

Tanec pro Ukrajinu

Ani na tanec, který Michaela provází celý život, však nezanevřel. Už začátkem roku v rámci The Royal Ball v Kalifornii se svou taneční partnerkou vyhrál hned ve dvou kategoriích v Open Pro/Am Championship. Výhra putovala na podporu ukrajinských uprchlíků.

Hudební miniseriál plný lásky a pozitivní energie

Michael Petr, rodák z Hradce Králové, který si doslova protančil cestu do našich srdcí díky účasti v taneční televizní soutěži StarDance právě vydává svou novou desku s názvem S tebou”. Posluchači se pomocí písní mohou nechat vtáhnout do příběhu plného lásky a dechberoucích lokalit, na kterých se natáčely jednotlivé videoklipy. Zároveň nám romantické písně v pozitivních rytmech mohou v této době, kdy spoustu z nás sužuje probíhající válka, vykouzlit úsměv na tváři a navodit dobrou náladu.

„Je to autorské album, ale samozřejmě člověk dnes spolupracuje se spoustou profesionálů, má tým lidí, kteří mu pomáhají a bez kterých by to jednoduše nešlo. Nicméně písničky jsou to mé vlastní,“ vysvětluje s úsměvem Michael Petr.

Točilo se v těch nejromantičtějších destinacích

Album S tebou” tvoří ucelený miniseriál, který přináší hudební ztvárnění příběhu o vztahu dvou lidí. První písnička s názvem Nebe” vás provede krásnými Italskými Benátkami, kde příběh začíná. Dějová linka se poté posouvá v druhé písni pojmenované Růže” až na kouzelné Maledivy, kde spolu pár prožívá další romantické chvíle. V písni “Nádherná” se pár vydává do Řecka na ostrov Santorini a potom se zasnoubí v písničce Ve tvých očích”, která se točila na jezeře Como v Itálii.

„Všechny písničky jsou na základě mých vlastních zkušeností. Takže potom může divák a posluchač přemýšlet, o kom to je asi napsané, nebo se přímo vcítit do některých situací, které možná sám prožil,” říká Petr.

O Michaelu Petrovi:

Muziku měl Michael Petr v těle i duši od narození. Mnoho let se profesionálně věnoval tanci, pamatovat si jej můžete třeba z druhé série televizní show StarDance, kde se zhostil role tanečního partnera zpěvačky Lenky Filipové. Za sebou má však řadu mezinárodních tanečních úspěchů v soutěžích na evropské i celosvětové úrovni. Z tanečních úspěchů můžeme jmenovat titul nejlepšího tanečního učitele na mistrovství světa v Pro/Am či finalista mistrovství v Mambu. Kromě tance se však nyní aktivně věnuje hudbě, před sebou má vydání několika vlastních singlů a celé desky. Posledních 20 let žil v USA, přesněji v Portlandu, New Yorku a Los Angeles. Více informací na https://www.michaelpetr.com a https://www.michaelpetrdance.com.

Newsletter