Zprávy na jednom místě. Pipedrive usnadní obchodníkům prodej skrze populární nástroje Messenger a WhatsApp

Startup Pipedrive, který vyvíjí komplexní CRM platformu pro řízení prodejů, integroval světově nejpopulárnější komunikační nástroje Messenger a WhatsApp. Ty budou dostupné v rámci funkcionality Messaging Inbox, takže obchodníci budou mít veškeré konverzace a rozjednané kontrakty přístupné na jednom místě. Zároveň Pipedrive integroval populární nástroj DocuSign, který využívají malé firmy po celém světě k elektronickému podepisování dokumentů.

„Překotné tempo digitalizace pokračuje i v sektoru malých a středních firem, doprovázené změnou byznysových potřeb. Pro obchodníky to znamená stále větší důraz na rychlost, bezpečnost a nativní integrace oblíbených nástrojů do jedné CRM platformy. Díky tomu mohou nyní vést veškeré konverzace přímo skrze Pipedrive, aniž musejí aplikace WhatsApp nebo Messenger otevírat. Snáze si tak udrží přehled nad svými kontakty a zefektivní proces uzavírání kontraktů,“ říká Michal Smetana, vedoucí české pobočky Pipedrive.

WhatsApp a Messenger jsou díky uživatelské základně čítající 3,3 miliardy uživatelů nejpopulárnější komunikační platformy na světě a nyní i nejžádanější na Pipedrive Marketplace. Obrovský nárůst aplikací pro zasílání zpráv nabízí prodejcům nekonečné možnosti využití těchto platforem pro oslovování potenciálních zákazníků a vedení konverzací.

Co integrace WhatsAppu a Messengeru přináší:

  • přidávání kontaktů, potenciálních zákazníků a uzavřených obchodů z jednotlivých konverzací na jedno místo
  • automatické ukládání historie konverzací
  • sdílený přístup ke konverzacím v rámci týmu pro snazší udržení kontextu
  • třídění konverzací a přiřazování k jednotlivým členům obchodního týmu

Integrace DocuSign doplňuje již obdobný nástroj Smart Docs z dílny Pipedrive. Uživatelé mohou vytvořit dokument ve Smart Docs a poslat jej na podepsání prostřednictvím DocuSign. Nová integrace dále umožňuje:

  • využít zabezpečený elektronický podpis pomocí otisku prstu
  • přizpůsobit zprávy, které obchodník posílá klientům
  • nastavit odeslání výzvy k podpisu, aby byl dokument podepsán třetí stranou v ten správný čas
  • přizpůsobit podpis tak, aby odrážel fyzický podpis

Aplikace Facebook Messenger, WhatsApp a DocuSign lze stáhnout z Pipedrive Marketplace, kde je k dispozici více než 320 dalších nástrojů. Jejich počet se každoročně rozšiřuje o desítky dalších, které mohou přes API integrovat partneři a vývojáři třetích stran. „Nativní integrace jsou pro Pipedrive cestou, jak pokrýt celý prodejní cyklus. Díky tomu mohou obchodníci naplno využívat oblíbené nástroje v rámci CRM, bez nutnosti otevírat nové záložky v prohlížeči nebo zapínat aplikace v telefonu. Zároveň mají všechna data z komunikace na jednom místě a mohou je tak využívat k zefektivnění vlastní práce nebo k hledání dalších obchodních příležitostí,“ dodává Michal Smetana.

Pipedrive je přední nástroj pro řízení prodejů a první platforma, která je orientovaná na obchodníka. Pomáhá mu držet pracovní postup a soustředit se na aktivity, které jsou pro něj důležité. Byl založen v roce 2010 v Estonsku a pobočky má v Tallinnu, Tartu, Lisabonu, Londýně, New Yorku, Praze, Tampě/St. Petersburgu, Dublinu, díky akvizici Mailigenu v Rize a v Berlíně. Pipedrive ke svojí práci využívají obchodní týmy z více než 100 000 firem po celém světě. V České republice má tým 50 lidí, z toho 31 vývojářů a dalších IT specialistů.

Newsletter