Dva svazy budou spolupracovat v oblasti rozvoje moderní energetiky


15:01 • 20. srpna 2018

Unie zaměstnavatelských svazů a Svaz moderní energetiky se dohodly na spolupráci v oblasti rozvoje moderní energetiky formou vzájemného členství v obou organizacích. Společně tak vytváří silnou legislativně odbornou platformu, jejímž cílem je podporovat rozvoj moderní energetiky a udržitelných nízkouhlíkových technologií, která budou přínosem jak pro ekonomiku ČR a její konkurenceschopnost, tak pro konečného spotřebitele.

„Globální rozvoj nových nízkouhlíkových řešení v energetice představuje obrovskou příležitost pro český průmysl, proto chceme podpořit kvalitní nastavení podmínek pro jejich rozvoj také v České republice. Svaz moderní energetiky je pro nás ideálním spojencem, neboť expertně zahrnuje průřez jednotlivých součástí progresivních technologií,“ uvádí k uzavření spolupráce Vít Jásek, výkonný ředitel Unie zaměstnavatelských svazů ČR

„Naším cílem je vytvořit pro český energetický průmysl a vývojová pracoviště takové podmínky, které by jim umožnily stát se příslovečným tygrem v oblasti inovativních řešení pro 21. století. Právě spolupráce s Unií zaměstnavatelských svazů nám přináší cenné zkušenosti z legislativní oblasti a pracovních skupin napříč jednotlivými obory českého hospodářství. Moderní energetika tak pro svůj další rozvoj získává silný hlas, který bude moci zaznít například při jednáních tripartity,“ uvádí k nové spolupráci Martin Sedlák, programový ředitel Svazu moderní energetiky ČR.

Unie zaměstnavatelských svazů a Svaz moderní energetiky se společně zaměří například na zlepšení čerpání podpory v rámci Operačních programů podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, které umožňují firmám zvýšit energetickou efektivnost svého podnikání nebo získat výrobny energie z obnovitelných zdrojů pro pokrytí vlastní spotřeby. Současně se společně zapojí do připravovaných klíčových změn legislativy: novely zákona o podporovaných zdrojích energie a energetického zákona.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.