Nevíš si rady? Minipočítač a brýle je základ asistované reality

Měli jste někdy v práci technický problém? A nevěděli jste, jak jej řešit, a po telefonu jste se marně snažili popsat svému nadřízenému, co se vlastně stalo? V takové situaci může pomoci zařízení asistované reality značky Toshiba. Nejen o těchto „superbrýlích“ ve video rozhovoru pro Roklen24 mluví Stanka Plavšić, B2B Account Manager firmy Toshiba.

Jaký produkt Toshiba představila?

Nejnovější řešení dynaEdge. Skládá se ze dvou konceptů – Edge Computing a asistovaná realita. U konceptu Edge Computingu Toshiba přišla s řešením, které bude umožňovat asistovanou realitu v podobě přenášení obrazu, videa a dokumentů pro pracovníky, kteří jsou zejména ve výrobě, logistice, ale také pracovníky, kteří potřebují být online zaškoleni. Toshiba opravdu dbá na trend Edge Computingu, aby se data zpracovávala, generovala a analyzovala na okraji sítě a potom přenášela do datových center nebo do cloudu.

Pro které segmenty je váš produkt určen?

Základní funkce je online školení, pracovní postupy přednášek a zaškolení pracovníků. Produkt je určený pro výrobní segment, logistiku a údržbu.

Co konkrétně váš produkt umí?

Přenáší obraz. Základní funkce je „See What I See“, vidíš to, co vidím já, aby mě můj manažer poradil nebo zaškolil, aby v logistice mohl člověk vyfotit čárové kódy a v reálném čase konzultovat se supervisorem, jestli je to v pořádku, nebo není. Jestli má dostatečný počet zboží, anebo je potřeba zboží doplňovat. 

Čekáte boom těchto zařízení?

Doufáme, že ano. Podle toho co Gartner a Cisco předpovídají, tedy že v roce 2020 bude počet mobilních dat strašně rapidně narůstat, 5G sítě nám umožní připojit zařízení více než půl miliardy lidí. Očekáváme, že podniková sféra bude zařízení využívat pro své zaměstnance.

 

Newsletter