Investice na asijských trzích: Dluhopisy ovlivní dění v USA


16:53 • 1. února 2018

Tagy: Asie, dluhopisy, Fidelity International, USA, Fed, měnová politika

V roce 2017 se asijským dluhopisům s vysokým výnosem dařilo dobře. I v letošním roce bude dynamika tamního trhu podporovat právě tyto instrumenty. Asijské bondy s investičním stupněm tak sice mají dlouhodobý pozitivní výhled, přesto však mohou letos zažít značné výzvy. Eric Wong, porfolio manažer společnosti Fidelity International komentuje: „Nejistota ohledně uvolňování rozvahy Fedu a nižší úroveň růstu v Číně může způsobit přecenění trhů. Tato volatilita ale může chytrým investorům přinést zajímavé příležitosti.“

Podobně jako růst úrokových sazeb, i uvolňování rozvahy Fedu nemá historický precedent, takže je potřeba vše důkladně sledovat. Kvantitativní uvolňování je jedním z nástrojů monetární politiky centrálních bank a vedlo v uplynulé dekádě u nástrojů s fixním příjmem k býčímu trhu. Opak kvantitativního uvolňováni, tedy utahování, je něco, s čím nemají trhy zkušenost. Je tedy pravděpodobné, že může být trh překvapený některou z reakcí na chování Fedu.

Eric Wong doplňuje: „Myslím, že monetární podmínky se budou v USA postupně utahovat, takže očekávám růst výnosů. S tím, jak  bude Fed zpřísňovat politiku, by ho měla následovat i ECB, což by mělo vést k rozšíření spreadů. Vzhledem k úvěrovému riziku tak dojde k přecenění, což obvykle končí nadměrnými korekcemi.“

 

Je pravděpodobné, že investory překvapí i Čína. „Já osobně si myslím, že nás čeká zpomalení větší, než řada účastníků trhu tuší. Při dané velikosti a důležitosti Číny – jak regionálně, tak globálně – jakákoliv překvapení ohledně růstu pravděpodobně způsobí značnou reakci na trhu,“ říká Eric Wong. „Zpomalení čínské ekonomiky je v roce 2018 široce očekávané. Vládní stimuly z roku 2016 by přesto možná ještě mohly mít efekt na ekonomiku a podporovat delší období mírného růstu. Toto delší období může být dáno i přechodem ekonomiky od zpracovatelského průmyslu k aktivitám více zaměřeným na služby,“ doplňuje Bryan Collins, portfolio manažer působící v hongkongské pobočce Fidelity International. Obecně se očekává, že chuť investovat napříč sektory zahrnující výrobu, nemovitosti a infrastrukturu se zbrzdí, což jistě povede k pomalejšímu růstu čínské ekonomiky.

Pozitivní je, že s tím, jak trh s asijskými dluhopisy pokračuje v růstu a dále dospívá, lze vidět další a další emise a čím dál větší sektorovou diversifikaci. V roce 2017 byla zaznamenána rekordní nabídka nových dluhopisů, která poskytla atraktivní příležitosti a ty byly dokonale absorbovány trhem. Zvyšování likvidity může být rozumné v období tržní volatility, aby tak měli investoři po ruce „munici“ a byli připraveni investovat do nových emisí.

Investoři by rovněž mohli využít taktické alokace do titulů v zemích, kde je hodnota. „Já osobně zvyšuji expozici směrem k rozumným korejským dluhům, které jsou nízko oceněné kvůli geopolitické volatilitě. Stále se také přikláním k zemím s atraktivním oceněním, kde lze takticky podpořit zisky a výnosy,“ dodává Eric Wong z Fidelity International.

 

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.