Čeká nás vybírání zisků na koruně a euru?


08:20 • 17. července 2017

Tagy: RoklenFx, forex, fx, EURCZK, USDCZK, EURUSD, koruna, dolar, euro

Česká měna v minulém týdnu uzavřela na mírně silnějších úrovních vůči euru a připsala si zisk 0,13 procenta. Pomohla solidní data z české ekonomiky, ale také nízká volatilita a stabilní prostředí na globálních trzích. Výhled na nadcházející týden může vyznít ve prospěch možného vybírání zisků na koruně i na euru.

Kurz koruny se ustálil na 26,08 za eur EURCZK. Koruna si připsala výraznější zisky proti dolaru, který se posunul o 0,6 % na 22,76 USDCZK.

Tento týden bude chudší na domácí data. Ve čtvrtek Český statistický úřad zveřejní indexy vývozu a dovozu za květen a index cen výrobců za květen.

Ve Spojených státech byla v pátek zveřejněna nepříznivá ekonomická data. Inflace zaostala za odhady a ještě více zklamaly červnové maloobchodní tržby, které poklesly o 0,2 procenta. Nepříznivá data mohou způsobit oddálení úrokových sazeb v USA, v pátek poklesla pravděpodobnost zvýšení sazeb v tomto roce pod 50 procenta. Euro proti dolaru pak zpevnilo o 0,3 % na 1,145 EURUSD.

Dnes bude zveřejněna inflace v eurozóně, která může podtrhnout špatná data z USA. Čeká se meziroční růst o 1,3 %. Lepší bilanci by si Spojené státy mohly vylepšit po Newyorském Fed Indexu.   

Preferovaný scénář pro euro je dnes 26,06 – 26,16 EURCZK a 22,74 – 22,84 USDCZK, EURUSD pak 1,1448 – 1,1458. 

RSS


Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.