Wall Street potopilo čínské námořnictvo


AKTUALIZOVÁNO 22:33 22:18 • 16. prosince 2016

Tagy: Wall Street, americké akcie, armáda, Čína

AKTUALIZOVÁNO – Americké akciové trhy končí týden poklesem. Jeden z důvodů poklesu Wall Street byl poměrně netradiční. Důvodem je geopolitické napětí. Podle agentury Reuters totiž loď čínského vojenského námořnictva zabavila v Jihočínském moři americké armádní výzkumné lodi podvodní dron. Incident se stal ve čtvrtek v mezinárodních vodách a Spojené státy proti němu oficiálně protestovaly.

Obchodníci budou chtít vidět, jakým způsobem by mohl konflikt ze strany Bílého domu eskalovat a jak se věci vyvinou o víkendu. Může to být věc, která zmizí v novinových titulcích, ale může to být také headline, který bude nabývat na síle až do příštího týdne,“ uvedl Quincy Krosby, tržní stratég Prudential Financial.

V závěru obchodování Dow Jonesův index klesl o 0,04 procenta na 19 843,41 bodu. Širší index Standard & Poor‘s 500 oslabil o 0,17 procenta na 2258,07 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite uzavřel na úrovni 5437,16 bodu se ztrátou 0,22 procenta.

Za celý týden si Dow Jonesův index připsal více než 0,4 procenta. S&P 500 a Nasdaq klesly, a to o zhruba 0,1 procenta.

Z ekonomiky dnes přišla zpráva, že zahájené stavby v listopadu meziměsíčně klesly o 18,7 procenta, hluboko pod očekáváním sedm procent. Stavební povolení se v listopadu proti předchozímu měsíci snížily o 4,7 procenta, když konsensus byl minu 1,6 procenta. 

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.