Weber (ALO diamonds): Budoucnost diamantů? Pestrobarevný zisk

12:02 10. května 2017

Technologie 3D tisku je pro nás v ALO Diamonds dnes nezbytná. V 3D tisku je velký potenciál, ale bez tradičních technologií se neobejdeme. Bílé diamanty se dlouhou dobu považují za kvalitní investici. Klienti se ale nyní snaží hledat nejvzácnější kusy. Jaké to jsou prozrazuje pro Roklen24 jednatel společnosti ALO Diamonds Ivo Weber. Proč (ne)investovat do diamantů?

Přejít na diskusi

Nenechte si ujít


Tomský: Sorosovo přání je nesmysl, brexit bude

21:01 28. června 2017

Evropská unie trvá na tom, že pro unijní občany v Británii by měla platit stejná pravidla jako na území EU – to samozřejmě napadá britskou suverenitu. EU bude dělat Británii ohromné potíže. Vztah Británie a EU se vyhrocuje. Důvod? Zákulisí britského referenda komentuje politolog, nakladatel a euroskeptik Alexander Tomský, který do Británie emigroval v roce 1967. 

Sázíme na digitální komiks, potenciál je obrovský, říkají tvůrci NANITS

14:44 2. srpna 2017

Českem prošla vlna komiksů, které byly pro intelektuální publikum. Byly hodně experimentální nebo undergroundové. My chceme zdejšímu publiku nabídnout kvalitní český komiks v digitální podobě. Serveru Roklen24 to řekl Michael Petrus, kreativní ředitel projektu Nanits Universe. 

David Sedláček (ČVUT): Tahounem virtuální reality je Průmysl 4.0

21:02 6. července 2017

Cílem Evropské kosmické agentury (ESA) je cesta na Měsíc a vybudování tamní základny pomocí 3D tisku. My jsme pro ni vytvořili virtuální program, který celý průběh cesty přiblíží – stavbu rakety, samotný let, sbírání vzorků hornin a výzkum. Jaký je rozdíl mezi virtuální a rozšířenou realitou prozrazuje David Sedláček z katedry počítačové grafiky a interakce (FEL, ČVUT).

Další videa


Tisíce akcí ročně a silný network. I to je kus magie Impact Hubu

18:30 17. března 2018

Úspěch začíná dobrou kávou a rychlým internetem. Máme přes 600 členů. Ročně hostíme asi 600 velkých akcí a několik tisíc malých. Snažíme se být v kontaktu a vyjít vstříc. Otevíráme už osmý akcelerátor. Chceme být místem, kde posunete svůj projekt z místa A do místa B, říká jeden ze zakladatelů českého Impact Hubu Petr Vítek. Proč být v Impact Hubu a s jakými startupisty se tam potkáte?

Jak zpeněžit Instagram? „Podpoř značky & vydělej si!“

12:59 13. března 2018

Jak na influencery? Prohledáte sítě, pár jich najdete, obepisujete, pár se jich ozve a s některými z nich se možná i sejdete. Pak zkusíte ladit společné představy o kampani a nakonec se ještě budete dohadovat o podmínkách spolupráce. To celé trvá poměrně dlouho. My jsme tím dříve trávili stovky hodin. Řešení? Naše nová aplikace Reward, říka spoluzakladatel a CEO digitální agentury Flow Media Jakub Rož.

Využíváte Uber? Zkuste sdílení stanu, lyží či dronu

13:08 7. března 2018

Půjčit si přes nás můžete nářadí, lyže, stan nebo šaty. Za necelý rok fungování jsme řešili jen jedno drobné poškození. Už před oficiálním spuštěním SharyGo jsme se bavili s investorem Janem Zadákem. Ambiciózních plánů ale máme stále hodně. Do konce roku bychom například chtěli mít v databázi 120 000 předmětů k zapůjčení, říká CEO a zakladatel startupu SharyGo Dan Erlebach. Jak získat hned v začátcích klíčové investory?

Padělatele stále víc láká dvoutisícovka

17:07 5. března 2018

V Česku byly loni nejčastěji padělány tísícovky. Na druhou příčku se nově místo pětistovek dostaly dvoutisícovky. Ty jsou dnes více v oběhu a obchody je běžně přijímají. Padělatelé u nás ale nejsou příliš sofistikovaní, tisknou na obyčejných inkoustových nebo laserových tiskárnách, říká pro Roklen24 člen bankovní rady ČNB Vojtěch Benda. V květnu uvede centrální banka 100 a 200korunové bankovky s novými bezpečnostními prvky. Co se změní? Sledujete ve videorozhovor. 

Bostl (Starteepo): Uzrál čas investovat do disruptivního momentu

12:55 28. února 2018

Snažíme se vnímat ekonomiku takovou, jaká bude v rozmezí 10 až 15 let. Technologie jsou dnes vyzrálejší než před pár lety, investičně se v tomto odvětví dá mnohem více vyřádit. Investujeme tak do nejnovějších moderních vychytávek, ale i do firem, které si od všech odvětví uštípnou kousek, jako je Google nebo Microsoft, říká ředitel společnosti STARTEEPO František Bostl.

Český startup Spaceflow o dobývání Bostonu a Londýna

12:33 20. února 2018

Víte, co je to PropTech? V zahraničí je to již známý fenomén property technology, který nabízí technologická řešení na jednom z nejhodnotnějších trhů – na trhu realit. Právě tady vidí velkou příležitost pro startupy i české Spaceflow. Zaměřuje se na komunikační služby, ale třeba také na sdílené jízdy nebo hodiny jógy, říká v rozhovoru CEO Spaceflow Lukáš Balík.

Vtipnost nestačí. Jak se vytváří reklama s Leošem Marešem?

12:54 15. února 2018

Nudného marketingu máme až moc. Za nudné věci se vůbec utrácí hrozně peněz. Často například opomíjíme, jak velký dopad může mít dobře sdílený status nebo jakýkoli obsah od nějakého influencera v porovnání s offline kampaní. Výborně to v Česku umí Leoš Mareš, který fantasticky pracuje s Instagramem. Tolik bonitních sponzorů jako on nemá zatím ani Kazma, řekl v rozhovoru výkonný ředitel AuresLab Stanislav Gálik. Jaký marketingový kanál dnes využívat? A proč se podle něj firmy bojí vytvářet vtipný…

Ján Hájek: Propad na Wall Street? Návrat k normálu

10:21 9. února 2018

Základní strategie mého fondu je investovat do společností a podílet se na jejich dlouhodobém růstu. Nesnažit se vychytávat krátkodobé trendy. V rozhovoru pro server Roklen24 to řekl portfolio manažer fondu Top Stocks (EAM) Ján Hájek, který 21. února povede workshop „Jak nalézt kvalitní růstovou akcii“ v rámci projektu České investiční akademie. Jak využil pondělní korekci?

Jak drahé budou letos pro Čechy hypotéky?

16:35 26. ledna 2018

Hypoteční sazby v letošním roce nepochybně porostou. Češi mohou do konce letošního roku čekat jejich zvýšení možná i o celý procentní bod. Serveru Roklen24 to ve video rozhovoru říká hlavní ekonom UniCredit Bank Pavel Sobíšek. 

Chcete rychle iPhone, televizi? V prodejně budoucnosti sledujte diody!

19:45 17. ledna 2018

Mix jednoduchého a rychlého vyzvedávání, ale zároveň odborného nakupování. Otevřeno nonstop. S tímto konceptem prodejen budoucnosti přichází Alza.cz. Serveru Roklen24 to řekl ředitel expanze a facility v Alza.cz Jan Moudřík. Prodejna s rozlohou 60 metrů čtverečních se nachází v Praze u výstupu metra Flora.

Úspěšný exit, napjatý trh práce, dražší nemovitosti. I to byl rok 2017

13:04 28. prosince 2017

Situace kolem růstu cenové hladiny v letošním roce, především pak rychlý růst cen nemovitostí, vedly k debatě o vhodnosti měření a výpočtu inflace. Podobné diskuze v příštím roce pravděpodobně nabudou na intenzitě. Rok 2017 si z ekonomického pohledu budeme jistě pamatovat i jako rok vysokého růstu platů a nedostatku pracovní síly, říká ve videorozhovoru ekonom společnosti Roklen Michal Šoltés.

Češi volali „živě“ do vesmíru. Mají šanci u Muska nebo v NASA?

12:30 27. prosince 2017

Astronauti nejsou žádní hrdinové. Jsou to běžní zaměstnanci, kteří mají pouze velmi nabitý program a zajímavé pracovní prostředí. I to se studenti ČVUT dozvěděli „živě“ od italského astronauta Paola Nespoliho přímo z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Serveru Roklen24 to řekl Lukáš Holman, project manager SCIENCE IN.

Všechna videa

comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.