Ondřej Krátký k boji Liftaga s Uberem a magistrátem


VIDEO 19:23 • 23. února 2017

Tagy: doprava, Uber, Startup

Autonomní auta chceme mít ve své flotile dřív, než nám dojdou řidiči. Praha řeší dopravní situaci ve městě restriktivními opatřeními, máme ambici nabídnout jiná řešení, prozrazuje pro Roklen24 spoluzakladatel Liftaga Ondřej Krátký.

Liftago je česká platforma pro přepravu po městě, která za poslední rok dále meziměsíčně rostla dvouciferným tempem. Dokonce také předstihla konkurenční Uber i v zákaznickém hodnocení Google Play. Zdrojem růstu pro Liftago má pro rok 2017 být firemní klientela, které se firma přizpůsobila svými daňovými, fakturačními i a uživatelskými vlastnostmi.

Podle slov jednoho ze zakladatelů, Ondřej Krátkého, nyní Liftago nabírá firemní klienty rychlostí 2 firmy za den a myslí i na budoucnost. Mimo jiné se totiž aktivně podílí na úpravě zákona umožňujícího zapojení autonomních aut do provozu na českých silnicích. Cílem zakladatelů Liftaga je přilákat do Čech další firmy v oblasti výzkumu a vývoje mobility budoucnosti a pomoci české ekonomice od závislosti na tradičním automobilovém průmyslu.

Napsat autorovi RSS

Zástupkyně šéfredaktora Roklen24 dokončující magisterské studium na Národohospodářské fakultě VŠE. V rámci své práce se účastnila desítek odborných byznysových českých i zahraničních konferencí jako např. FinTechového Finovate v Londýně, vídeňských Pioneers či cest do Bruselu. V rámci studia pak strávila semestr na Ozyegin University v Istanbulu, také se účastnila Letních akademií Mises Institutu.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.