CETV ve 2. čtvrtletí rostly tržby i zisk OIBDA


AKTUALIZOVÁNO 09:30 08:25 • 26. července 2016

Tagy: CETV, výsledková sezóna, média

AKTUALIZOVÁNO – Mediální skupina Central European Media Enterprises (CETV), která vlastní televizi Nova v Česku a další televizní stanice, hlásí v letošním 2. čtvrtletí meziroční růst tržeb o pět procent na 175,2 milionu dolarů. Při konstantních kurzech měn se tržby zvýšily o 2,8 procenta. Zisk OIBDA se zvýšil o 14,6 procenta na 53,63 milionu dolarů a při vyloučení vlivu kurzových změn o 12,1 procenta. Akcie firmy reagují na výsledky růstem.

Ředitel firmy Michael Del Nin uvedl, že výsledky překonaly očekávání firmy a přispěly celkově k solidnímu pololetí. „Při výhledu na zbytek letošního roku zůstáváme pozitivní v našich výhledech dalšího růstu a očekáváme pokrok v plánech na snižování zadluženosti,“ dodal.

„Během druhého čtvrtletí jsme si udrželi vedoucí pozici ve sledovanosti ve všech šesti zemích. Nadále jsme investovali do naší lokální produkce, která je populární u našich diváků, a zároveň jsme snížili celkové náklady, abychom dosáhli co nejvyšší ziskovosti,“ poznamenal jeden ze dvou generálních ředitelů CME Christoph Mainusch.

V České republice se ale zisk OIBDA snížil o šest procent na 33,2 milionu dolarů. Tržby se zvýšily zhruba o procento na 89,5 milionu dolarů.

OIBDA marže se meziročně zvýšila o 2,5 procentního bodu na 30,6 procenta. Výnosy z poplatků za distribuci a z předplatného rostly o při konstantních kurzech měn o šest procent.

Podle Josefa Němého z Komerční banky výsledky ovlivnil jednorázový odpis z nedávného refinancování dluhu ve výši 150,2 milionů dolarů, o čemž už CETV informovala v březnu. „Ve 2. čtvrtletí došlo díky této transakci ke snížení úrokových nákladů, nicméně provozní cash flow se zhoršilo, protože CME platilo větší část úroků v hotovosti a navíc zaplatilo 20 milionů dolarů za garanční poplatky Time Warner. Pro zbytek letošního roku je vedení firmy optimistické ohledně pokračování růstu a snižování zadlužení,“ dodal Němý, který celkově výsledky hodnotí mírně pozitivně s ohledem na vyšší než očekávaný provozní zisk OIBDA.

Ve 2. čtvrtletí CETV reportovala ztrátu z pokračujících operací více než 141 milionů dolarů, když ve stejném období měla ztrátu 11,67 milionu dolarů. Ztráta na akcii z pokračujících operací se prohloubila na 98 centů z 11 centů.

Hlavním akcionářem CME je americká mediální skupina Time Warner. Součástí CME je společnost CET 21, která drží licence na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, Smíchov a Telka. CME vedle Česka provozuje televize na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Chorvatsku a ve Slovinsku.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.