Kde všude už zaplatíte s Apple Pay?


11:33 • 5. října 2016

Tagy: Apple Pay, Apple, Tim Cook, iPhone, Apple Watch, Rusko

Americký technologický gigant Apple v úterý oznámil, že spustil své bezkontaktní platební služby v Rusku. Pokračuje tak v globálním zavádění služby Apple Pay. Jako první budou moci službu Apple Pay využívat klienti největší ruské banky Sberbank, kteří jsou držiteli MasterCard.

Služba Apple Pay funguje na iPhone SE, iPhone 6 a novějších modelech, stejně tak na Apple Watch. Podle místních stránek společnosti akceptují službu Apple Pay jako první společnosti BP, Media Markt nebo řetězec supermarketů Atak. Brzy by se měl přidat také fastfoodový řetězec Burger King.

Apple tak zvyšuje svůj podíl na ruském trhu, který činil podle Euroset (největšího prodejce mobilních telefonů v zemi) v prvním čtvrtletí letošního roku 10,4 procenta. Pro srovnání, Samsung drží zhruba pětinu a 6,7 procenta má Lenovo. Rusko se tak stává desátou zemí, kde byla služba Apple Pay od roku 2014 zavedena. Řadí se po bok USA, Kanady, Velké Británie a dalších.

Napsat autorovi RSS

Vojtěch Černohorský je student navazujícího magisterského oboru Ekonomická analýza na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Zajímá se o finanční trhy a ekonomii. V Roklen24 působí na pozici junior editora.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.