Dozorčí rada ČEB přijala rezignaci Kysilky na funkci předsedy


17:07 • 24. listopadu 2016

Dozorčí rada České exportní banky (ČEB) dnes přijala rezignaci Pavla Kysilky na funkci předsedy rady. Bankéř rezignoval na členství v dozorčích radách ČEB a Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) na začátku listopadu z osobních a pracovních důvodů. Kysilka ukončí své působení v bance k 25. listopadu. ČEB to dnes uvedla v tiskové zprávě.

„Pan Kysilka byl díky svým schopnostem a zkušenostem přínosným členem našeho týmu,“ uvedl dnes ředitel banky Karel Bureš.

Bývalý guvernér České národní banky a někdejší šéf České spořitelny v tiskovém prohlášení na začátku listopadu uvedl, že mu vadí chybějící koncepce státní podpory exportu. Ministerstvo financí, které Kysilka zastupoval v dozorčích radách ČEB i ČMZRB, tehdy uvedlo, že Kysilka nenašel podporu pro změny v bankách u dalších ministerstev.

Kysilka se stal členem dozorčích rad obou institucí za ministerstvo financí letos v dubnu. Svou představu předložil podle iDNES.cz v říjnu na zasedání dozorčí rady spolu s dalším členem dozorčí rady Miroslavem Zámečníkem. Navrhli zefektivnit činnost ČEB a pojišťovny EGAP tím, že se spojí, a banka se stane dceřinou firmou pojišťovny. Tím by se zjednodušila komunikace mezi nimi zejména u vymáhání problematických pohledávek. Jenže dva největší akcionáři banky, ministerstvo financí a ministerstvo průmyslu, se dlouhodobě nedokážou dohodnout, co bude s ČEB dál, napsal server. Kysilka tak neměl pro své nápady politickou podporu.

ČEB financuje vývozní úvěry a poskytuje služby související s vývozem. ČMZRB financuje aktivitu malých a středních podnikatelů, nabízí jim bankovní záruky, zvýhodněné úvěry a navazující bankovní služby. ČEB je vlastněna ministerstvem financí, ministerstvem průmyslu a obchodu, ministerstvem zahraničí a ministerstvem zemědělství.

RSS


Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.