Zisk Goldman Sachs spadl o více než polovinu


AKTUALIZOVÁNO 14:55 14:13 • 19. dubna 2016

Tagy: Goldman Sachs, výsledková sezóna, výsledky, Banky, USA

AKTUALIZOVÁNO – Zisk americké investiční banky Goldman Sachs v letošním prvním čtvrtletí klesl o 56,3 procenta na 1,2 miliardy dolarů. Upravený zisk na akcii byl 2,45 dolaru, ve stejném období loňského roku to bylo 5,94 dolaru. Goldman Sachs vykázala čtvrtý pokles zisku v řadě, když obchodování s dluhopisy a investiční bankovnictví zasáhla nejistota na trhu.  Akcie banky reagují na výsledky v premarketu poklesem. 

Goldman Sachs ve čtvrtletí utržila 6,34 miliardy dolarů, ve stejném období loňského roku to bylo 10,62 miliardy dolarů. Analytici počítali s tím, že banka vykáže upravený zisk na akcii ve výši 2,45 dolaru a tržby dosáhnou 6,73 miliardy dolarů. Analytici oslovení agenturou Bloomberg čekali zisk na akcii 2,48 dolaru.

Příjmy z obchodování s dluhopisy, měnami a komoditami se snížily zhruba o polovinu na 1,66 miliardy dolarů. Jejich podíl na celkových příjmech Goldman Sachs byl jen 26 procent ve srovnání se zhruba 40 procenty v dobách před příchodem finanční krize. Příjmy z investičního bankovnictví klesly o 23 procent na 1,46 miliardy dolarů.

Akcie Goldman Sachs jsou v letošním roce pod tlakem, ke dnešnímu dni spadly o 12 procent. Banka je nejhorším titulem indexu Dow Jones Average, přispěla k zisku indexu jen o 14 bodů.

Banka Morgan Stanley, která je tradičním rivalem Goldman Sachs, v pondělí oznámila pokles zisku o 54 procent na 1,06 miliardy dolarů. Zisk na akcii činil 55 centů, což překonalo odhady analytiků.

Akcie finančního sektoru v USA za první tři měsíce roku ztratily 5,6 procenta a vedly si nejhůř ze všech deseti sektorů sledovaných indexy S&P 500. Zisk Citigroup v 1. čtvrtletí klesl o 27 procent, výsledek JPMorgan Chase se snížil o sedm procent a zisk Bank of America o 18 procent. 

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.