Korunu čeká první vlna domácích dat


08:20 • 5. září 2017

Tagy: RoklenFx, fx, forex, euro, koruna, dolar, EURCZK, EURUSD, USDCZK

Koruna má za sebou den, kdy oslabila až k 26,09 za euro. Aktuálně se obchoduje o něco silnější, a to kolem 26,07 EURCZK.  U USDCZK  jsme pozorovali mírně slábnoucí dolar, který se ne a ne vymanit z dlouhodobého trendu směrem dolů. Momentálně se USDCZK obchoduje na 21,91. EURUSD  pak balancuje na pomezí 1,190.

Na oslabení domácí měny se vedle nervozity trhů, za kterou stojí víkendový test vodíkové bomby ze strany KLDR, pravděpodobně podepsala i páteční splatnost státních pokladničních poukázek v hodnotě zhruba 18 miliard korun. Především někteří zahraniční investoři, kteří si takto přišli na „volné“ koruny, se pravděpodobně rozhodli jejich část prodat, a to z toho důvodu, že nemají, kde by tyto zdroje krátkodobě „zaparkovali“, například v souvislosti se spekulací na další zvýšení sazeb. Ministerstvo financí se totiž rozhodlo, že v září již tento populární nástroj spekulace na silnější korunu, kterým krátkodobé státní obligace bezpochyby jsou, nevydá. Dalšího kola expirace poukázek se dočkáme v pátek, a to v hodnotě více než 26 miliard korun.

Koruna report: KLDR opět úřaduje, zvýšení sazeb letos ještě dvakrát?

Z domácích dat jsme se včera nedočkali ničeho zajímavého. V zahraničí, co se fundamentů týče, byla situace rovněž bez zásadnějších zpráv. Bylo to způsobeno státním svátkem v USA a Kanadě. Jediné, co stojí za zmínku, je index cen výrobců v eurozóně za červenec, který meziročně skončil na 2 %, přičemž se očekávalo 2,1 %.

Dnes nás doma čekají data o maloobchodních tržbách za červenec a meziroční změna průměrné reálné mzdy za druhý kvartál.  Podle ekonoma skupiny Roklen Michala Šoltése očekáváme, že zveřejněná data o červencovém maloobchodu potvrdí meziroční růst o 6,8 procenta. Agentura Bloomberg očekává u maloobchodu 6% růst, v případě mezd pak 4,2 %. V zahraničí nás čeká index PMI v Británii a podnikové objednávky v USA.

Pro dnešek USDCZK vidíme v rozmezí 21,86 až 21,96. Měnový pár EURUSD pak od 1,186 až 1,192. EURCZK očekáváme od  26,02 až po 26,10.  

RSS

Trader/Asset Manager RoklenPřejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
EUR/USD

;

EUR/CZK

;

EUR/USD

;

USD/CZK

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.