Dolar drží silnější pozici. Na koruně klid


08:31 • 23. srpna 2017

Tagy: RoklenFx, fx, forex, koruna, euro, dolar, EURCZK, EURUSD, USDCZK

Na měnovém páru EURCZK se pohybujeme prakticky beze změny kolem 26,09. Za pohybem v pásmu stojí pravděpodobně absence klíčových dat a relativní klid na světových trzích. U USDCZK můžeme pozorovat posilující dolar, který však má stále co dohánět. Momentálně se USDCZK obchoduje na 22,18. EURUSD v pondělí oslabil až nad důležitou hranici 1,180, včera pro změnu naopak posílil. To bylo způsobeno například mírným nárůstem výnosů amerických bondů. V tuto chvíli se obchoduje na 1,175 EURUSD.

Z domácích dat jsme se včera nedočkali ničeho zajímavého. V zahraničí byla situace jiná. V Německu oznámili index důvěry ZEW, který v srpnu klesl na 10 bodů z předchozích 17,5. Dále pak zprávy ohledně britského veřejného sektoru, který poprvé od roku 2002 skončil v přebytku. Za červenec si připsal 0,2 miliardy GBP. Index cen domů FHFA v USA pak v červnu rostl pouze o 0,1%, což je nejnižší tempo od června 2013.

Ani dnes nás z domácí ekonomiky nečekají žádná důležitá data.  Situace je z tohoto hlediska opět lepší v zahraničí. Za zmínku stojí projev prezidenta ECB Maria Draghiho v německém Lindau, při kterém můžeme na měnových párech EURCZK a EURUSD očekávat zvýšenou volatilitu. Dále výrobní index a PMI za služby v eurozóně, Francii a Německu. Odpoledne pak promluví člen Fedu Robert Kaplan. Pokud zůstaneme v USA, čekají nás data o prodeji nových domů.

Pro dnešek USDCZK vidíme v rozmezí 22,12 až 22,22. Měnový pár EURUSD pak v pásmu 1,173 až 1,177. EURCZK bez větších změn v rozmezí 26,04 až 26,14.  

RSS

Trader/Asset Manager RoklenPřihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.