Fed: Tyto banky v krizi natáhnou ruku pro pomoc

,
18:04 • 13. dubna 2016

Tagy: Fed, Banky, Bank of America, JP Morgan, Wells Fargo

Pět z osmi největších amerických bank nemá důvěryhodné plány na omezení svých operací v době krize, aby byly schopné přežít i bez pomoci z peněz daňových poplatníků. Jsou mezi nimi Bank of America, Bank of New York Mellon, JPMorgan Chase, State Street a Wells Fargo. Oznámily to dnes centrální banka USA (Fed) a Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC).

Banky nyní mají čas předložit plány s opravou „vážných“ nedostatků do 1. října, jinak jim hrozí přísnější regulace, jako navýšení požadavku na kapitál nebo omezení podnikatelských aktivit, uvedli regulátoři.

Vytvoření plánů je součástí legislativní reformy schválené v důsledku finanční krize v letech 2007 – 2009, kdy americká vláda utratila miliardy dolarů, aby udržela při životě velké banky, a zabránila tak rozvrácení americké ekonomiky.

Plány muselo předložit osm systémově důležitých bank, které americká vláda považuje za „příliš velké na bankrot“. Žádná z bank však nevyšla ze společného hodnocení Fedu a FDIC bez chyby. FDIC se nelíbil ani plán předložený Goldman Sachs a Fed zase považuje za nedůvěryhodný plán Morgan Stanley. Plán Citigroup sice prošel, ale regulátoři poznamenali, že má nedostatky, napsala agentura Reuters.

Zpráva z Fedu a FDIC přichází na prahu výsledkové sezóny za první čtvrtletí roku. Jako první dnes svá čísla reportovala banka JPMorgan, která předčila odhady analytiků.

 Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.