Dolaru se dařilo. Koruna balancuje kolem 26,20 za euro


08:24 • 13. června 2017

Tagy: fx, forex, euro, koruna, dolar, EURCZK, EURUSD, USDCZK

Koruna během pondělí mírně oslabila. Dnes již však předchozí ztráty umazává. Dolaru se daří. Včera prolomil hranici 1,120 EURUSD.

Česká měna v úvodu týdne mírně oslabila, a to krátce až nad 26,21 EURCZK, vůči dolaru pak rovněž oslabila až na 23,40 USDCZK. I přes tento vývoj se domácí měna vůči té evropské stále drží nejsilnějších úrovní za poslední dny, stejně tak i za období její pointervenční „svobody“. 

Dnešní den přinese výsledek dubnové platební bilance, kde se očekává deficit o velikosti 5 miliard korun. Horší data by však neměla mít zásadní vliv na vývoj české měny. ČNB pak zveřejní zprávu o finanční stabilitě a výsledky zátěžových testů českých bank.

Koruna by se mohla dostat pod tlak například kvůli poklesu cen na světových burzách. Je totiž v hledáčku rizikovějších investorů, kteří v případě odlivu peněžních prostředků raději volí uzavírání pozic.

Co se týče zahraničního dění, z Británie se dočkáme dat ohledně inflace, z Německa pak indikátoru ZEW ekonomického sentimentu,. Z USA nakonec přijde index cen výrobců.

Očekávaný scénář na koruně je mírné oslabení v pásmu 26,17 – 26,26 EURCZK, vůči dolaru je silný support u 23,37 USDCZK, přičemž očekávané pásmo je 23,37 – 23,46 USDCZK. U EURUSD očekáváme také zpevnění 1,116 – 1,120 EURUSD.

RSS


Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.