Fed se do toho opřel. Dolar díky němu umazal včerejší ztráty


08:25 • 15. června 2017

Tagy: fx, forex, euro, koruna, dolar, EURCZK, USDCZK, EURUSD

Měnový pár EURCZK si dal od předchozího zpevňování lehkou pauzu, momentálně jej můžeme vidět na 26,17. U USDCZK rovněž můžeme pozorovat slabší korunu atakující hranici 23,35. Co se týče EURUSD, ten po horších datech inflace oslabil až k 1,129 EURUSD, což odpovídá 7měsíčnímu minimu, díky „jestřábímu“ Fedu však tyto ztráty umazal, a to až k 1,120 EURUSD.

Včera jsme se z domácích dat nedočkali ničeho zajímavého. V USA byly zveřejněny maloobchodní tržby za květen. Očekávala se stagnace a výsledek byl pod očekávání, a to -0,3 %, což byl nejrychlejší pokles za 16 měsíců. Dále pak, rovněž z USA, inflace očištěná od potravin a energií za měsíc květen. Výsledek byl mírně horší, než se očekávalo, a to 1,7 %, predikce pracovala s 1,9 %. Celková inflace potom za květen byla v meziročním srovnání 1,9 % (oček. 2 %). 

Klíčovou událostí bylo včerejší rozhodnutí Fedu o dalším zvýšení úrokových sazeb do pásma 1 až 1,25 %. Souběžně s tím banka představila plán na osekání bilance, která vinou programu QE a následným reinvesticím výnosů z držených dluhopisů a hypotékou krytých cenných papírů před splatností dosáhla 4,5 bilionu dolarů. Tato částka by měla být postupně snižována utlumením zmiňovaných reinvestic, a to podle měsíčně nastavených limitů, které se budou po třech měsících postupně zvyšovat. Začátek tohoto procesu zatím není znám, ovšem guvernérka Yellenová uvedla, že by mohlo jít ještě o letošek.

Fed zvýšil sazby, bilanci začne osekávat ještě letos. Detailní plán je znám

Z domácích dat dnes, stejně jako včera, neočekáváme nic důležitého. Jiná je situace v zahraničí, kde bude oznámena celá řada fundamentů. Za zmínku stojí maloobchodní tržby v Británii a zasedání Bank of England, dále pak žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA a potom importní ceny s průmyslovou produkcí rovněž z USA.

Pro dnešek vidíme USDCZK v rozmezí 23,30 až 23,40. Měnový pár EURUSD pak v pásmu 1,118 až 1,122. Pro EURCZK máme očekávané rozmezí od 26,12 až 26,22.  

RSS

Trader/Asset Manager RoklenPřihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.