Nejslabší měna k dolaru? Britská libra před argentinským pesem


17:24 • 8. července 2016

Tagy: libra, GBPUSD, měny, EURGBP, GBPEUR, forex, Brexit, Velká Británie

Britská libra klesá třetí týden v řadě poté, co se Britové v referendu 23. června vyjádřili pro odchod z Evropské unie. Mezi 31 hlavními světovými měnami je tak libra v letošním roce vůči americkému dolaru ze všech hlavních měn dokonce nejhorší a podle stratéga Société Générale v Londýně Kita Juckese by měla dál výrazně oslabit, napsala agentura Bloomberg.

Ostrovní měna tak tento týden předstihla argentinské peso a mezi 31 hlavními světovými měnami jí tak patří první místo. Investoři stále nestrávili výsledek referenda, v němž se zhruba 52 procent Britů vyjádřilo pro odchod z EU. „Britská libra oslabí ještě výrazněji, když se z přítmí ještě vynoří dopad na nejistotu investování a růst z přítmí,“ naznačil Juckes.

Libra se ve středu propadla na 31leté minimum na 1,2798 GBPUSD. Trhy znejistila také rozhodnutí pozastavit obchodování ve třech britských fondech komerčních nemovitostí. Spotřebitelské důvěra v Británii je nejnižší za posledních 21 let. Ukázal to průzkum, který se konal již po referendu od 30. června do 5. července.

Goldman Sachs a Deutsche Bank vidí libru do konce roku na hladině 1,2000 GBPUSD. Citi předpovídá dokonce 1,15 GBPUSD.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.