Revoluce jménem bitcoin: Co na ni regulátoři?


16:41 • 12. června 2015

Tagy: Bitcoin, ČNB, regulace, Kryptoměna

Bitcoin a kryptoměny. Po několika letech v „undergroundu“ se toto téma průlomově dostává na oficiální úroveň. To dokládá růst významu tohoto fenoménu. Hlavně o regulatorních aspektech bitcoinu a obecně kryptoměn budou v pondělí, 15. 6., od 17:30 hovořit v Kongresovém sále České národní banky přední tuzemští experti na danou problematiku a vysocí představitelé centrální banky i ministerstva financí.

Konferenci nazvanou „Revoluce jménem bitcoin: Co na ni regulátoři?“ spolupořádá 15. 6. 2015 Česká národní banka, RoklenKlub a vysoká škola CEVRO institut. Mediálním partnerem akce je ekonomický portál Roklen24.cz. Na akci, která začíná v Kongresovém centru ČNB, Senovážné nám. 30, Praha 1, v 17:30, vystoupí jak stoupenci kryptoměn, tak experti, kteří na fenomén hledí kritičtěji. Promluví lidé z praxe, z akademické půdy, z centrální banky i z ministerstva financí.

Konferenci svými příspěvky otevřou Mojmír Hampl, viceguvernér České národní banky, a prof. Josef Šíma, rektor vysoké školy CEVRO institut. V následné panelové diskusi, kterou moderuje Lukáš Kovanda, hlavní ekonom finanční skupiny Roklen, své příspěvky prezentuje Libor Kazda, ředitel Finančního analytického útvaru Ministerstva financí ČR, prof. Zbyněk Revenda a Dominik Stroukal, oba pedagogové Vysoké školy ekonomické v Praze, a v neposlední řadě také představitelé bitcoinové praxe v ČR, resp. na mezinárodní scéně, Martin Stránský, jednatel společnosti world BTC business, a Tomáš Forgáč, zakladatel singapurské společnosti Coin of Sale.

 

Bitcoin na půdě České národní banky? Něco podobného tu ještě nebylo. Buďte s námi u toho: https://www.facebook.com/events/1642951352606073/

Posted by RoklenKlub on 8. červen 2015
Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.