Projev šéfa Bundesbank a člena Fedu. Co na to eurodolar?


08:15 • 20. března 2017

Tagy: fx, forex, euro, koruna, dolar, EURCZK, EURUSD

Minulý týden přinesl mnohé, včetně klíčového zasedání americké centrální banky (Fed). I nadcházejících pět dnů bude celkem zajímavých. Hned dnešek přinese vyjádření představitelů dvou světových centrálních bank.

Klíčovou událostí minulého týdne bylo středeční zasedání americké centrální banky. Fed sice přistoupil k očekávanému navýšení sazeb o 25 bazických bodů do pásma 0,75 % až 1 %. Na opačném kontinentu dala britská královna Britská královna Alžběta II. královský souhlas k vystoupení Spojeného království z Evropské unie. Proces takzvaného brexitu tak může začít a premiérka Theresa Mayová má volnou cestu k zahájení rozhovorů, které povedou k vystoupení země z unie.

Za zmínku z pátečního dne pak stojí index důvěry publikovaný Univerzitou v Michiganu, který dopadl nad očekávání na úrovni 97,6. Zatímco lehké zklamání byla pro trh průmyslová výroba, která stagnovala na technické nule při očekávaném nárůstu 0,3 %.

Z domácího dění můžeme z minulého týdne zmínit statistiku z běžného účtu. Ten za první měsíc roku 2017 vykázal přebytek bezmála 29,5 miliardy korun.

Na měnovém páru EURCZK dnes nečekáme žádnou událost, která by ovlivnila jeho volatilitu. Stále by se měl držet v pásmu 27,02 až 27,04 EURCZK.

Ze statistik budou zveřejněny mzdy v eurozóně a index cen výrobců. Dnes bude mít projev šéf Bundesbank Jens Weidmann a člen Fedu Charles Evans.

Měnový pár EURUSD se aktuálně pohybuje na 1, 0769 EURUSD, kurz dnes očekáváme v rozmezí 1,072 až 1,08. Vůči koruně vidíme dolar v rozmezí 25,05 až 25,15 USDCZK.

RSS


Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
EUR/USD

;

EUR/CZK

;

EUR/USD

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.