Podceňovaní mileniálové „zachraňují“ ekonomiku


23:55 • 15. září 2016

Tagy: Obezita, Mileniálové, Ekonomika

Mileniálové. Vypadají, že atletické tenisky nosí jen pro parádu. Džusy kupují, protože je to „in“. Nedávný výzkumný článek Gallupu přichází z ekonomickými závěry z generačního poklesu obezity. Kdo „zachraňuje“ ekonomiku?

Obezita v USA mezi lety 2008 a 2015 rostla. Poklesla ale u generace 19 – 35 let, uvádí Gallup, který provádí průzkumy a poskytuje analýzy trendů, včetně těch, které se týkají zdraví. Zmiňovaná věková skupina zaznamenala v tomto období pokles obezity o 0,6 procenta (Obesity, Smoking Damage U.S. Economy). Ano, je to málo, ale je to jasné vybočení. Mohlo by to mít co dočinění s tím, že mileniálové více sportují, naznačuje grafika Bloomberg.

Tyto trendy v obezitě znamenají velké ekonomické důsledky. Dodatečné náklady na zdravotní péči o obézní dosahují ve Spojených státech ročně neuvěřitelných 142 miliard dolarů, poznamenává Gallup. Jiné výzkumy potvrzují, že obezita je špatná i pro růst ekonomiky. Může prý dokonce snižovat mzdy.

Napsat autorovi RSS

Vojtěch Černohorský je student navazujícího magisterského oboru Ekonomická analýza na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Zajímá se o finanční trhy a ekonomii. V Roklen24 působí na pozici junior editora.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.