Měnový efekt Trump: Zdrtil mexické peso, nadopoval rubl


17:13 • 11. ledna 2017

Tagy: USA, měny, dolar, peso, rubl, euro

Donald Trump byl zvolen 45. prezidentem Spojených států loni 8. listopadu, inaugurován bude 20. ledna. Ekonomiku, politiku a veřejný prostor již výrazně rétoricky ovlivňuje, a to ve velkém stylu. Měny nevyjímaje. Server Visual Capitalist nabídl infografiku vývoje pěti vybraných měn od loňského 7. listopadu do 5. ledna.

Z infografiky níže tak vyplývá, že například mexické peso od vítězství Trumpa nad favorizovanou bývalou první dámou Hillary Clintonovou ztratilo vůči dolaru 13,4 procenta. Euro kleslo o pět procent a čínský jüan 1,5 procenta.

Výrazné zisky naopak zaznamenal ruský rubl, který vůči americké měně posílil o 7,7 procenta a kanadský dolar, který posílil o 0,4 procenta. Rostl také dolarový index ke koši šesti měn.

 

Courtesy of: Visual Capitalist
Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.