Miliardář Krúpa ovládá akcie O2 za stamiliony


15:28 • 28. dubna 2016

Tagy: Arca Capital, O2, Akcie, Fondy

Arca Capital CEE, uzavřený investiční fond ze skupiny Arca Capital slovenského miliardáře Pavola Krúpy, získal 900 tisíc kusů akcií telekomunikační společnosti O2 Czech Republic. Tento objem akcií představuje zhruba 0,3procentní podíl na základním kapitálu společnosti O2 Czech Republic. Serveru Roklen24 to dnes sdělila mluvčí Arca Capital Barbora Hanáková. 

Arca uvedla, že investice představuje vysoce atraktivní aktivum se zajímavým dividendovým výnosem na úrovni téměř 7% ročně a dalším růstovým potenciálem s cílovou cenou přes 300 korun za akcii.

Objem majetku ve správě investičního fondu Arca Capital CEE je aktuálně více než 660 milionů korun. Celkově skupina Arca Capital spravuje aktiva kolem 700 milionů eur.

Krúpa vyzval OKD, aby získalo dividendy od bývalých majitelů

Majoritním vlastníkem O2 je investiční skupina PPF s podílem kolem 84 procent. O2 zvýšila v letošním prvním čtvrtletí čistý zisk o 16 procent na 1,24 miliardy korun. Provozní výnosy jí klesly o jedno procento na 9,03 miliardy Kč zejména kvůli snížení příjmů v segmentu firemních zákazníků.

Arca Capital je private equity skupina působící především v oblasti venture kapitálu v regionu střední a východní Evropy. Skupina má zastoupení v Bratislavě, Praze, Londýně a v Kyjevě. Svou činnost směřuje na správu aktiv, energetiku a hledání obchodních příležitostí.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.