Akcionář NWR chce valnou hromadu a likvidaci firmy

,
AKTUALIZOVÁNO 12:37 12:10 • 3. října 2016

Tagy: NWR

AKTUALIZOVÁNO: Jeden z akcionářů společnosti New World Resources (NWR), firma State Street Nominees Limited, požádal o svolání valné hromady, která by rozhodla o likvidaci podniku. NWR to uvedla v dnešním sdělení a referuje agentura Reuters. Majitel tuzemské uhelné společnosti OKD, která je od května v úpadku, dodal, že jeho představenstvo „podnikne ve správné chvíli příslušné kroky“.

NWR již dříve uvedla, že pravděpodobným dopadem současné situace OKD bude její rozpuštění. Společnost letos neoznámila výsledky za první ani druhé čtvrtletí a nemá od května ani mluvčího pro Českou republiku. Obchodování s akciemi NWR na pražské burze bylo pozastaveno 5. května, na londýnské burze už o den dříve.

NWR dnes dle očekávání neoznámila hospodářské výsledky

Majitelem většiny hlasovacích práv v New World Resources jsou od letošního února nadnárodní investiční fondy Ashmore Group, M&G a Gramercy, které se spojily do uskupení Ad Hoc Group, zkráceně AHG. Předtím byla většinovým akcionářem firmy skupina CERCL, která z poloviny patří podnikateli Zdeňku Bakalovi.

Komerční banka ukončuje pokrývání akcií NWR

OKD je v úpadku od května. Insolvenční návrh na sebe podala sama firma, dluží zhruba 20 miliard korun. OKD se dostala do existenčních potíží kvůli klesajícím cenám uhlí a předluženosti. Věřitelé černouhelné společnosti v srpnu rozhodli o tom, že OKD půjde do reorganizace, což znamená, že ve firmě, v níž pracuje i s dodavatelskými podniky asi 12.000 lidí, se dál bude těžit uhlí.

Reorganizaci prosazovali odboráři, vedení OKD, moravskoslezská krajská tripartita i česká vláda, doporučoval ji také insolvenční správce. OKD díky tomu získá od státu půjčku 700 milionů Kč.

S&P snížila rating NWR na stupeň D, který odpovídá bankrotu

S&P snížila rating NWR na stupeň D, který odpovídá bankrotuPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.