RoklenFx: Potvrdí data ostrov stability na koruně?


09:12 • 1. září 2015

Tagy: forex, koruna, CZK, euro, EURCZK, EURUSD, sazby, měny, Čína

Čína vrací strach na trhy. Čínský index nákupních manažerů padl pod hranici 50 bodů, dělící útlum a růst aktivity v čínském průmyslu. Potvrdil  zpomalení ekonomiky. Asijské burzy po datech z Číny obnovily pokles a podporou jsou zprávy pro euro. Korelace pohybu mezi EURUSD a úrokovými swapy mezi Evropskou unií a Spojenými státy je na maximu od ledna tohoto roku.

Česká koruna se zklidněním na trzích v posledních dnech otestovala svá maxima z léta a včera obchodovala ke konci dne na 27,02 EURCZK. Dnešní den se při ranním obchodováním drží poblíž této úrovně, ale mírně oslabuje k 27,026 EURCZK tak, jak se na trhy v Asii po datech z tamního průmyslu vrací prodejní nálada. Ostrov stability na koruně může být dnes potvrzen po datech o nákupním indexu, značícím aktivitu v ekonomice, ale pokud se situace na trzích opět vyhrotí, tak jako minulé pondělí, můžeme očekávat opět mírné oslabení koruny.

 

Čínský průmysl zvolnil nejprudčeji za tři roky a pevný už není ani sektor služeb

Posted by Roklen24 on  31. srpen 2015

 

EURUSD dnes opět ráno v Evropě sílí po slabých datech z Číny, kde se potvrzuje mírné zpomalení. Index nákupních manažerů v Číně spadl pod hranici 50 bodů. Aisjské burzy reagovaly silným propadem a strach, který na trhu panoval minulý týden, se navrací. Potvrzuje tak, že vstupujeme do fáze vysoké kolísavosti na trzích. Euro reaguje růstem o 0,7 % k 1,1290 EURUSD.

Tento týden proběhne zasadání ECB, které může trhem opět pohnout a rozdílnost monetárních politik na obou březích Atlantiku se může zvýraznit po zasedání Fedu v půli září, kdy očekávání na zvýšení sazeb jsou nyní na úrovni 48% pravděpodobnosti.

RSS


Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.