Zakladatel Apple zná recept na úspěch Elona Muska. Možná pomůže i vám


15:50 • 30. května 2017

Tagy: Musk, Tesla Motors, Tesla, Automobilky, Technologie, Apple

Elon Musk je vizionář, ke kterému ve světě byznysu a nových technologií vzhlíží miliony. Mezi jeho obdivovatele zřejmě patří i spoluzakladatel společnosti Apple Steve Wozniak. V rozhovoru pro finanční televizní stanici Bloomberg Canada Wozniak vysvětluje, že právě Musk bude tím, kdo bude v první řadě spoluvytvářet budoucnost automobilového průmyslu. Co stojí za jeho úspěchem?

Z věcí, o kterých víme, budou v oblasti technologií mít na náš život v nejbližší budoucnosti největší dopad různé formy umělé inteligence, myslí si Wozniak. Asi největším průlomem jsou podle něj autonomní automobily. „Téměř každá automobilka na světě pracuje do jisté míry tajně na autonomních vozech,“ říká s tím, že některé vozy již dosáhly na tomto poli dílčích úspěchů. „Nejsme daleko od toho, že se budou prodávat auta bez volantů,“ říká a odhaduje, že to může být již do 5 až 8 let.

Na otázku, od jakých firem v Silicon Valley v následujících letech očekává největší průlom, jmenoval Wozniak právě Teslu. Díky investicím do vývoje nových dopravních systémů, jako jsou autonomní vozy či automobily na elektropohon, podle něj šéf Tesly již své schopnosti v této oblasti prokázal. Proto si je prý jist, že Musk bude v čele revoluce v automobilovém průmyslu i do budoucna. „Myslím, že Tesla je momentálně na nejlepší cestě. Firma už investovala strašně moc úsilí do velmi riskantních věcí,“ vysvětluje. Doprava je navíc něco, co budou lidé potřebovat vždy, tudíž má tento obor podle Wozniaka velký potenciál. Zmínil přitom i projekt víceúrovňových tunelů, který Musk nedávno představil a který může být řešením problémů s dopravními zácpami.

Z vesmíru do středu Země: Elon Musk plánuje 3D síť tunelů

Zajímavé podle spoluzakladatele Applu je, že přesto, že má Musk tolik různých projektů, začal právě s autem, které s ohledem na náklady a trh vlastně nedávalo skoro žádný smysl – Model S. Přesto byl právě tento vůz pro firmu obrovským úspěchem. „Splnil sen lidí o krásném, elegantním a jednoduše řízeném voze. Ten byl vyroben skutečně pro Elonův vlastní život, takový, jaký by se líbil jemu. Pokud má vývoj (produktu) osobní pozadí a máte nad tím kontrolu (…), pak dostanete ty nejlepší produkty,“ vysvětluje Wozniak důvod, proč má Musk s Teslou takový úspěch.

Tesla a spol.? Češi by se svezli rádi, jen ta cena…

Inovace a ochota riskovat tak nejsou jediné ingredience Muskova receptu na úspěch. Pokud chcete patřit mezi nejúspěšnější firmy v Silicon Valley, musíte přidat i kupu osobní motivace.

I Elon Musk je jen člověk. Pět případů, kdy selhal

RSS

Vystudovala obor Mezinárodní politika a diplomacie na Vysoké škole ekonomické v Praze. Absolvovala mezinárodní interdisciplinární studijní program Comparative East-West-Studies se zaměřením na politologii na Universitě Regensburg. V průběhu studia absolvovala mj. stáž v Německém Spolkovém sněmu. Pracovala jako zpravodaj ekonomické redakce ČTK, působila jako content manager ve společnosti Patria Online, kde vedla zpravodajský tým, a pracovala také jako mluvčí předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.