Kouzlo Elona Muska: Po slabém kvartále 10% růst akcií


22:42 • 3. listopadu 2015

Tagy: Tesla Motors, Akcie, výsledková sezóna, Wall Street

Výprodej akcií výrobce elektroaut Tesla na Wall Street byl správnou sázkou na kvartální výsledky, které byly rozsahem ztráty i tržbami horší proti očekáváním. Sázkou výrazně špatnou ale byl vůči výhledu pro celý rok 2015. Za ten Tesla výrobu aut a zejména prodeje slíbila citelně nad odhady analytiků. Akcie proto zareagovaly po závěru Wall Street až 10% růstem.

Tesla ve 3Q „vyrobila“ čistou ztrátu 58 centů na akcii při tržbách 1,24 miliardy dolarů.  Analytici v anketě Reuters čekali ztrátu 50 centů na akcii a tržby 1,26 miliardy dolarů. 2,5% pokles akcií Tesly v běžném obchodování na Wall Street ale vystřídal až 10% skok vzhůru v tom prodlouženém. Proč?

Tesla slíbila v posledním letošním čtvrtletí vyrobit mezi 15 a 17 tisíci aut a prodat 17 až 19 tisíc. To znamená roční produkci mezi 50 až 52 tisíci aut. Kvartálním odhadem analytiků pro poslední letošní čtvrtinu roku dle StreetAccount bylo necelých 17 tisíc aut.

Spokojenost investoři zřejmě také projevili nad tím, že vývoj modelu Gigafactory je před časovým harmonogramem a masový Model 3 se dle nového sdělení firmy začne prodávat v březnu příštího roku. Akcie Tesly by tak mohlo čekat šťastnější období než to za tři měsíce zpět, kdy ztratily téměř pětinu hodnoty.

Celá Wall Street dnes přidala od 0,3 do 0,5 procenta od S&P 500 po DJIA index. Další skandál, tentokrát vztažený ne k NOx, ale k CO2 emisím, oznámil Volskwagen s potenciálním dopadem ve vši dvou miliard eur. Akcie Herbalife klesají pod tíhou slabých prodejů, finanční ředitel Zyngy pak s okamžitou platností končí po sice lepších výsledcích firmy, ale 27% propadu klíčového parametru měsíčních aktivních uživatelů.

 

Napsat autorovi RSS

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se zaměřením na finanční trhy, bankovnictví a hospodářskou politiku. Specializoval se na analýzu dat z ekonomiky finančními trhy. Při studiích nejprve spoluutvářel zpravodajství z finančních trhů v rámci Hospodářských novin. Několik let vedl public relations a propagaci v oblasti vládní podpory tuzemského exportu. Následně zodpovídal za Business Development v přední tuzemské poradenské skupině. Věnoval se vlastním projektům v oblasti PR. Pět let se podílel na chodu a rozvoji investičního portálu Patria.cz, kde zodpovídal zejména za zpravodajství z finančních trhů. Od května roku 2014 se podílí na startu finanční skupiny Roklen Fin. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.