Stock Spirits za 2016 zvýšil zisk o 46 %. Tržby však klesly


09:43 • 8. března 2017

Tagy: Stock Spirits, výsledky, zisk, Akcie, BCPP

Společnost Stock Spirits dnes oznámila výsledky za rok 2016. I přes nárůst objemu prodejů o 4,2 % došlo díky silné cenové konkurenci, především na polském trhu, a nepříznivému vývoji měnových kurzů k 0,6% poklesu tržeb na 261 milionů eur. Čistý zisk po zdanění pak oproti předchozímu roku výrazně vzrostl, a to o 46,4 % na 28,4 milionů eur.

Ziskovost na úrovni EBITDA poklesla o 4,1 % na 51,5 milionů eur. Společnost navrhla dividendu ve výši 5,45 euro centů na akcii, ta celková tak za rok 2016 dosáhne 19,6 euro centů. Jde tedy o navýšení oproti roku 2015 (celková dividenda 5,8 eur centů na akcii) o 13,8 euro centů. Zisk na akci pak činil loni 0,14 eur, což je 46,5% zvýšení oproti roku 2015.

Ke konci minulého roku měla firma čistý dluh ve výši 59,7 milionu eur, což je nárůst o 2,5 milionu eur oproti tomu předminulému.

Přípitek? Zkuste deset nejdražších koktejlů na světě!

„Rok 2016 pro nás byl rokem důležitých změn a vyšli jsme z něj mnohem silnější. Situace na polském trhu se stabilizuje a projevují se pozitivní důsledky toho, že se nám ve druhém pololetí loňského roku podařilo v Polsku posílit svoji pozici,“ řekl výkonný ředitel likérky Mirek Stachowicz.

„Výsledky podle nás odrážejí nastoupenou cestu obratu po výměně vrcholového managementu, stabilizaci pozice společnosti v problematickém polském regionu a potvrzení záměru i nadále vyplácet přebytečný cash flow na dividendách. Výsledky hodnotíme mírně pozitivně a předpokládáme, že by mohly podpořit cenu akcie, která zatím od počátku roku ztratila 2,6 %,“ uvedl analytik Komerční banky Richard Miřátský.

České akcie? Díky dividendám budou vynášet

RSS

Student navazujícího magisterského studia Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze. Jeho oborem je hospodářská správa a hospodářské a politické dějiny 20. století. Zajímá se o ekonomii, finanční trhy a politiku.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.