Banky na Wall Street opět padly, Nasdaq je k nezastavení


AKTUALIZOVÁNO 23:21 22:13 • 8. února 2017

Tagy: Wall Street, USA, americké akcie, Nasdaq

AKTUALIZOVÁNO – Index technologického trhu Nasdaq je opět na novém maximu. Wall Street dnes bez výraznějších pohybů končí smíšeně, v červených číslech skončil jen Dow Jonesův index. Úřadovala ropa. Nedařilo se finančnímu sektoru, který padl třetím dnem v řadě, když ztratil 0,7 procenta. Rostly naopak utility a realitní sektor.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes ztratil 0,18 procenta a obchodování uzavřel na 20 054,34 bodu. Ke ztrátám přispěly hlavně JPMorgan a Goldman Sachs.

Širší index S&P 500 naopak rostl o 0,07 procenta na 2294,67 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite se zvýšil o 0,15 procenta na rekordních 5682,45 bodu.

Vypadá to skoro tak nějak, že jsme uvízli v močálu. Trh zkrátka nemůže najít směr, kam se má vydat. Čísla z výsledkové sezony i ekonomická data jsou celkem slušná, … ale v ten stejný čas se trh koutkem oka dívá směrem k Washingtonu,“ poznamenal Ryan Detrick, tržní stratég LPL Financial. Zároveň upozornil na to, že index S&P zaznamenal již 37. den v řadě bez pohybu mimo rozmezí jednoho procenta.

Investoři rovněž sledovali ceny ropy, americké zásoby ropy v uplynulém týdnu podle EIA rostly o téměř 14 milionu barelů. Podle Randyho Fredericka, viceprezidenta tradingu a derivátů ve firmě Charles Schwab, byla ropa v poslední době stabilní. Nyní je ale vidět mírná volatilita. Dodal, že ropa nebude žádnou zátěží pro akcie, dokud se bude pohybovat v rozmezí 50 až 55 dolarů za barel.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.