Microsoft kupuje sociální síť LinkedIn. Její akcie +48 %


AKTUALIZOVÁNO 16:08 14:45 • 13. června 2016

Tagy: Microsoft, LinkedIn, Akcie, investice

AKTUALIZOVÁNO – Americká softwarová společnost Microsoft kupuje profesní sociální síť LinkedIn. Cena transakce je 26,2 miliardy dolarů, celkem 196 dolarů na akcii. Akcie LinkedIn v reakci na zprávu výrazně posilují, v premarketu rostou o 48 procent na 195 dolarů, což je téměř 50 procent nad páteční závěrečnou cenou na burze v New Yorku.

Generálním ředitelem LinkedIn zůstane Jeff Weiner, bude podřízen šéfovi Microsoftu, kterým je Satya Nadella. Transakce by měla být dokončena do konce kalendářního roku. „Tým LinkedIn se rozrostl ve fantastický byznys, který se zaměřuje na propojování profesionálů po celém světě,“ dodal Nadella.

„Spojili jsme síly s Microsoftem, abychom dosáhli společného cíl pro lidi a organizace. Vize LinkedIn, tedy vytvářet ekonomickou příležitost pro každého člena světové pracovní síly, se nemění a naši členové jsou stále na prvním místě,“ uvedl Weiner. V prohlášení pro zaměstnance napsal, že „lze očekávat jen malé změny“. Zaměstnanci budou mít stejné funkce a manažery.

 

 

LinkedIn je profesní sociální síť, na které se setkávají profesionálové a diskutují o svých pracovních zájmech. LinkedIn uvádí, že měl v letošní prvním čtvrtletí celosvětově zhruba 433 milionů uživatelů. Mezi uživatele patří manažeři, konzultanti a odborníci z nejrůznějších oborů. Také firmy mají své účty na LinkedIn.

Microsoft je největším výrobcem softwaru na světě. Firma podle svých internetových stránek na konci loňského roku zaměstnávala po celém světě téměř 113 tisíc lidí.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.