Goldman Sachs výsledky hravě překonala očekávání trhu


AKTUALIZOVÁNO 14:37 13:47 • 19. července 2016

Tagy: Goldman Sachs, Banky, výsledková sezóna, USA

AKTUALIZOVÁNO – Dobré výsledky velkých amerických bank pokračují. Investiční banka Goldman Sachs reportovala v letošním druhém čtvrtletí upravený zisk na akcii 3,72 dolaru na akcii a překonala tak odhady analytiků, kteří čekali jen tři dolary. Ve stejném období loni banka vykázala zisk na akcii 1,98 dolaru. Zisk banky se zvýšil na 1,82 miliardy dolarů z 1,05 miliardy loni.

Goldman Sachs ve 2. čtvrtletí utržila 7,93 miliardy dolarů, zatímco analytici dle Thomson Reuters čekali tržby 7,581 miliardy dolarů. Meziročně ale tržby klesly z 9,07 miliardy loni.

„Navzdory nejistotě, kterou vytvořil brexit, jsme dosáhli solidních výsledků tím, že nadále sloužíme klientům v celé naší diverzifikované franšíze a naše podnikání spravujeme efektivně,“ komentoval výsledky generální ředitel banky Lloyd C. Blankfein.

Celkové provozní výdaje bance klesly o čtvrtinu na 5,47 miliardy dolarů. Blankfein investuje do technologie a provádí největší škrty ve výdajích za poslední roky. Letos skončilo již více než 400 zaměstnanců, včetně traderů a obchodníků s cennými papíry. Cílem je získat podporu z oživení v obchodování s pevným výnosem, který ve druhém čtvrtletí vyskočil o třetinu a překonal tak odhady analytiků.

Investiční bankovnictví přineslo ve 2. čtvrtletí zisk 1,79 miliardy dolarů, což představuje meziroční pokles. Ve srovnání s prvním čtvrtletím ale zisk rostl. Výhled Goldman Sachs pro investiční bankovnictví přitom nebyl optimistický.

V letošním roce akcie Goldman Sachs ztratily zhruba devět procent.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.