Nervy investorů jsou napjaty: Wall Street vratká, libra na maximu


AKTUALIZOVÁNO 22:53 22:24 • 22. června 2016

Tagy: Wall Street, americké akcie, Brexit, EURUSD, GBPUSD, GBPEUR

AKTUALIZOVÁNO: Akcie ve Spojených státech v dnešním objemově tlumenějším obchodování ztratily počáteční zisky a všechny tři hlavní indexy skončily mírným poklesem. Původní optimismus Wall Street podkopaly během obchodování právě nejnovější průzkumy, týkající se čtvrtečního referenda o členství Británie v Evropské unii.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, v závěru klesl o 0,27 procenta na 17.780,83 bodu. Širší index S&P 500 skončil na 2085,45 bodu se ztrátou 0,17 procenta. Index technologického trhu Nasdaq klesl o 0,22 procenta na 4833,32 bodu.

BREXIT – sledujeme na Roklen24

Investoři sledují hlavně vývoj mínění před britským referendem a to napjatě. Podle dnešních posledních dvou průzkumů vedou zastánci odchodu Velké Británie z Evropské unie – těsně. V předešlých dnech přitom akciové trhy podpořil naopak trend příklonu průzkumů k táboru stoupenců Británie v EU. Sázkové kanceláře mají jasno, stále dávají zásadně vyšší šance setrvání Británie v unii.

Americké akcie dnes zpočátku rostly, širší index S&P500 se znovu dotkl hranice 2100 bodů. Na trh dočasně zapůsobily údaje o růstu květnového prodeje starších domů v USA na devítileté maximum. Byla to další dílčí data, která přispěla ke zlepšeným vyhlídkám ekonomiky ve druhém čtvrtletí.

Na devizovém trhu dnes americký dolar opět oslaboval, zatímco britská libra a euro den před referendem v Británii dál zpevňovaly. Obnovení zájmu investorů o riziková aktiva posílilo měny s vyššími výnosy.

Libra vůči dolaru ke konci dne získávala 0,2 procenta k 1,4680 USD a zůstala tak u letošního maxima, kterého dosáhla v úterý. Euro posílilo k dolaru o 0,5 procenta nad 1,1300 USD a index dolaru ke koši šesti měn oslabil o 0,3 procenta.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Napsat autorovi RSS

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se zaměřením na finanční trhy, bankovnictví a hospodářskou politiku. Specializoval se na analýzu dat z ekonomiky finančními trhy. Při studiích nejprve spoluutvářel zpravodajství z finančních trhů v rámci Hospodářských novin. Několik let vedl public relations a propagaci v oblasti vládní podpory tuzemského exportu. Následně zodpovídal za Business Development v přední tuzemské poradenské skupině. Věnoval se vlastním projektům v oblasti PR. Pět let se podílel na chodu a rozvoji investičního portálu Patria.cz, kde zodpovídal zejména za zpravodajství z finančních trhů. Od května roku 2014 se podílí na startu finanční skupiny Roklen Fin. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.