Stratég: Na těchto 40 akciích vyděláte za éry Trumpa


07:27 • 23. listopadu 2016

Tagy: Wall Street, Trump, investice, americké akcie

Širší index amerických akcií S&P 500 zpevnil od vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách o zhruba dvě procenta. Je to v rozporu s čerty, kteří byli malování na monitory, sledující finanční trhy, před volbami. Přesto: zdánlivě se toho moc neděje? Ale ano, dochází k masívním přesunům investic mezi aktivy a nastavování pozic na Washington, ovládaný Trumpem a repubikány. Alespoň to tvrdí stratégové banky RBC. A ukazují na konkrétních 40 akcií, které by díky Trumpovi měly zpevnit.

Jaký je recept na úspěch podle Jonathana Goluba z RBC? Patero: hodnota, orientace na domácí trh, zadlužení, daně a volatilita. Jinak vyjádřeno: akciím s nízkým PE se daří při zesilování hospodářského růstu. Na americký trh orientované firmy mohou těžit ze síly amerického dolaru. Také firmy, zatížené nyní relativně vyšším zdaněním, mohou z nástupu Trumpa k moci těžit. A volatilita? Na růst úrokových sazeb Fedu budou reagovat pozitivně právě tituly s vyšší volatilitou, tvrdí RBC ve zprávě, kterou získal MarketWatch.

Tady je 40 titulů, které mají představovat zhmotnění těchto rad:

 

Napsat autorovi RSS

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se zaměřením na finanční trhy, bankovnictví a hospodářskou politiku. Specializoval se na analýzu dat z ekonomiky finančními trhy. Při studiích nejprve spoluutvářel zpravodajství z finančních trhů v rámci Hospodářských novin. Několik let vedl public relations a propagaci v oblasti vládní podpory tuzemského exportu. Následně zodpovídal za Business Development v přední tuzemské poradenské skupině. Věnoval se vlastním projektům v oblasti PR. Pět let se podílel na chodu a rozvoji investičního portálu Patria.cz, kde zodpovídal zejména za zpravodajství z finančních trhů. Od května roku 2014 se podílí na startu finanční skupiny Roklen Fin. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.