Apple hlásí skvělé 4. čtvrtletí, meziročně zvýšil prodeje všech produktů


22:01 • 2. listopadu 2017

Tagy: Apple, iPhone, výsledková sezóna, USA, Smartphone, Akcie

Apple, nejhodnotnější firma na světě, hlásí velmi dobré výsledky za 4. čtvrtletí firemního finančního roku. Firma z Cupertina zvýšila upravený zisk na akcii o 24 procent na 2,07 USD, když trh čekal jen 1,87 USD. Také tržby předčily očekávání analytiků. Meziročně rostly o 12 procent na 52,6 miliardy USD nad očekáváním 50,7 miliardy dolarů. Prodeje chytrých telefonů iPhone se na tržbách podílely zhruba 55 procenty. Akcie firmy se v aftermarketu dostaly na nový rekord.

„Jsme rádi, že můžeme reportovat velmi dobrý konec fiskálního roku 2017, tržby v posledním čtvrtletí byly rekordní, prodeje všech produktů meziročně rostly, a služby Apple Services zažily nejlepší čtvrtletí,“ uvedl šéf firmy Tim Cook.

Apple ve čtvrtletí prodal 46,7 milionu iPhonů, když dle průzkumu FactSet se čekalo jen 46 milionů. Prodeje iPadů dosáhly 10,3 milionu, což bylo nad očekáváním deset milionů. Počítačů Mac společnost prodala 5,4 milionu kusů, čekalo se 4,98 milionu.

Čistý zisk Apple se meziročně zvýšil zhruba o pětinu na 10,71 miliardy USD. Nejhodnotnější společnost na světě má k dispozici neuvěřitelnou sumu v hotovosti, a to rekordních 268,9 miliardy dolarů.

Nejdůležitějším měsícem je pro firmu prosinec, kdy prodává nejvíc iPhonů. A jaký je tedy výhled pro první čtvrtletí nového finančního roku? Apple očekává tržby od 84 do 87 miliard dolarů.

Fanoušci chytrých telefonů iPhone se v polovině září dočkali nového modelu. Tim Cook na keynote event představil iPhone X. Ten využívá takzvaný machine learning. Přístroj se učí, telefon tak pozná obličej, třeba i s brýlemi, čepicí nebo jiným účesem. Dalšími novinkami z kalifornského Cupertina jsou iPhone 8 a iPhone 8 Plus.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.