Zlomil rekord a pak spadl. Bitcoin se propadá o -19 %


14:24 • 5. ledna 2017

Tagy: Bitcoin, FinTech, spekulace, Čína, jüan

Bitcoin během brzkých ranních hodin prolomil dosavadní rekord 1122 USD (pozor, rekord burzy Bitstamp na 1163 USD zůstal beze změny). Teď však přišel zvrat. Kryptoměna dle serveru CoinDesk odepisuje více jak -19 %. Aktuálně se obchoduje za 911,38 dolarů.

Proč? Jednou z možností jsou spekulanti, kteří čekali na prolomení výše zmiňovaných čísel. Jakmile k němu došlo, začali vybírat zisky. Výsledkem je pak aktuálním propad.

Jinou možností je i změna čínského trendu. Dosud jsme byli svědky oslabování tamní měny, a to v souvislosti s kapitálovými kontrolami, které investory tlačily k neregulovaným alternativám, jako je právě bitcoin. Během dneška však renmibi výrazně zpevnil (viz graf níže), což by mohlo být jedním z důvodů aktuálního výprodeje na BTC.

Všechno nejlepší aneb čínský dárek k 8. narozeninám bitcoinu

Bitcoin a „zdravá“ rally? Proč rok 2016 není 2013

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen pro něj byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření a vaření.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.