Souboj dolarů: Americký sráží ty komoditní


23:13 • 6. března 2017

Tagy: Saxo Bank, dolar, euro, USDCZK, NZDUSD

Jaký je aktuální vývoj na devizových trzích? Podle expertů za Saxo Bank jsme svědky dolarové bitvy, kdy ten americký sráží své komoditní kolegy.

Nejnovější zprávy z měnových trhů

  • Síla amerického dolaru se zvýšila, zejména vůči náhle oslabené skupině měn vázaných na komodity, ať už jde o AUD, CAD nebo NOK. Také měny rozvíjejících se trhů oslabily vůči dolaru, ačkoliv předtím místy posílily.
  • Komoditní měny oslabily výrazně více také vůči euru a libře; u kurzu GBPAUD došlo k býčímu obratu, protože mezi měnami zemí G7 bylo oslabení AUD izolovaným jevem.
  • Stříbro v okamžiku, kdy píšeme tento text, pokleslo proti posílenému dolaru jen mírně a zlato včera býky spíše zklamalo, protože včerejší formace „hammer candlestick“ byla dnešním obchodováním víceméně smazaná a zdá se, že spotové zlato se může přiblížit taktické klíčové oblasti 1 225-20 USD/unci, pokud bude dolar i nadále silný. Dnešní úroveň uzavření nám napoví víc.

Kurz EURUSD nedokázal prolomit hranici 1,0500

Kurz EURUSD dnes zatím neodkázal prolomit významnou hranici 1,0500. Aktuálně je pozornost zaměřena na komoditní měny (všimněte si relativní síly jednotné měny) a je možné, že prudce rostoucí výnosy v Evropě a nižší periferní spready nabízejí podporu. Měli bychom však hlídat možné prolomení této hranice, které by mohlo znamenat směřování do spodní části cyklu. Býci jsou nyní mimo, pokud nedojde k náhlému prudkému prolomení a posílení zpět nad úroveň 1,0625+.

NZDUSD

Novozélandský dolar byl vůči svému většímu sousedovi, AUD, výrazně pevnější, ale kurz NZDUSD potvrdil prolomení dvěstědenního pohyblivého průměru a nedávného skomírání. Medvědi však nyní kvůli rozsahu předchozího oživení potřebují rychlé dotažení. Začátek by mohlo signalizovat náhlé prolomení významné Fibonacciho úrovně na 61,8 % kolem 0,7060. Zůstaňte s námi – klíčová linie nyní prochází přes úroveň 0,7125-50.

Zlato

Včerejší prudký obrat nedokázal dnes přesvědčit dalším oživením. Dnes očekáváme slabší uzavření a myslím, že pro kurz zlata můžeme předpokládat ústřední oblast 1 220-25. Klíčem pro růst zůstává dvěstědenní pohyblivý průměr oblasti 1 262.

GBPAUD

Toto je kurz, který tak často nesledujeme, ale včera došlo k prudkému obratu kurzu GBPAUD; vypadá to na býčí uspořádání vzhledem k tomu, že tento pár se teprve nyní dotkl lokálního minima. Všimli jsme si také velmi pomalého klesání, což naznačuje usazené pozice, které ztíží jakýkoli postup níž. Díky tomu by jakýkoli tlak ze strany libry mohl najít dost prostředků na prudký nárůst.

 

RSS

John Hardy, původem z Texasu, absolvoval Texaskou univerzitu v Austinu s vyznamenáním. Od roku 2002 pracuje v Saxo Bank. V oddělení měnové strategie a správy aktiv prošel různými pozicemi. Nyní John J. Hardy působí na pozici vedoucího oddělení měnové strategie Saxo Bank. Díky populárnímu a často citovanému každodennímu sloupku FX Update, který pravidelně využívají novináři, traderová komunita a klienti Saxo Bank, si vybudoval široký fanklub. Je pravidelným hostem a komentátorem televizních stanic jako například CNBC, CNBC Arabia a Bloomberg. Kromě svého sloupku a vystupování v médiích je autorem komentářů k aktuální situaci kolem hlavních měn, politiky centrálních bank, makroekonomických trendů atd. John Hardy poskytuje komentáře k FX a hlavním třídám aktiv z makroekonomického hlediska.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.