Poklady Věštce z Omahy: Buffettovy nejcennější investice


20:03 • 10. března 2017

Tagy: Warren Buffett, investice, Coca Cola, Wells Fargo, zisk

Warren Buffett patří k těm, kterým může zbytek investorského světa jen závidět. A potvrdilo to i poslední čtvrtletí minulého roku, za které holdingová společnost Berkshire Hathaway, ve které je Buffett největším akcionářem a zároveň CEO, oznámila nárůst zisku o 15 %. Které investice „Věštce z Omahy“ byly na konci minulého roku nejcennější?

Byznys Berkshire Hathaway tvoří směsice různorodých společností od auto-pojišťovny Geico, přes softwarový gigant IBM až po realitního brokera HomeServices of America. Buffet každoročně v únoru zasílá akcionářům dopis, v kterém najdou 15 nejhodnotnějších akciových investic k 31. prosinci předchozího roku. Které se zde umístily letos?

Mezi stálice patří akcie americké banky Wells Fargo, kartové společnosti American Express a samozřejmě nápojové společnosti Coca-Cola. Tabulka vylučuje Kraft Heinz, neboť tato investice se počítá do vlastního jmění, jelikož Berkshire Hathaway zde vlastní významný kontrolní podíl.

RSS

Je absolventkou Národohospodářské fakulty a Fakulty financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze. Zajímá se o behaviorální ekonomii a finance.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.