Koruna nad 26,50 za euro. Datový klid prolomí ceny průmyslu


08:25 • 18. května 2017

Tagy: fx, forex, euro, koruna, EURCZK, EURUSD, USDCZK

Na měnovém páru EURCZK jsme během včerejška pozorovali oslabení, a to až k 26,50 za euro. V tento moment se koruna obchoduje na 26,51 EURCZK, což je o 13 haléřů slabší úroveň než dosavadní nejsilnější hodnota (26,38 za euro) od konce kurzového závazku ČNB. Co se týče dolaru, aktuálně se nacházíme na 23,81 USDCZK a na 1,113 EURUSD.

Včera nás z domácích dat nečekalo nic zajímavého. V zahraničí však byla středa dnem na fundamenty bohatým. Za zmínku stojí žádosti o hypotéky z USA, které oproti minulému týdnu klesly o 4,1%. V Británii jsme se dočkali míry nezaměstnanosti za duben, která byla nejnižší za posledních 42 let. Výčet uzavírá inflace eurozóny, která dle očekávání v dubnu skončila na 1,9 %, v jádrovém vyjádření pak na 1,2 %.

Z domácích dat se dnes dočkáme indexu cen výrobců za duben. Koruna by se tak měla pohybovat v pásmu od 26,46 do 26,56 EURCZK.

V zahraničí bude dnes poměrně živo. Nejdůležitějším fundamentem budou údaje o žádostech o podporu nezaměstnanosti v USA. Ve stejný čas budou zveřejněna i data o výrobním indexu z oblasti Filadelfie. Pro oblast eurozóny pak budou klíčová vystoupení několika členů Evropské centrální banky, včetně projevu samotného guvernéra Maria Draghiho na univerzitě v Tel Avivu.

Pro dnešek vidíme USDCZK v rozmezí 23,76 až 23,86. Měnový pár EURUSD dnes vidíme v pásmu 1,110 až 1,116

RSS

Trader/Asset Manager RoklenPřihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.