Souboj čísel: Alphabet a LinkedIn rozdrtily predikce, Amazon nikoliv


22:35 • 27. října 2016

Tagy: americké akcie, Akcie, Alphabet, LinkedIn, Amazon

Čtvrteční večer byl, co se týče reportu výsledků za třetí kvartál, poměrně bohatý. Svá čísla zveřejnily tři velké firmy, přičemž dvě se mohou radovat z porážky analytiků, třetí již tolik štěstí neměla.

Holding Alphabaet, mateřská společnost Googlu, oznámil své hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí, které se nesly v trendu aktuální výsledkové sezóny. Technologický gigant totiž hravě překonal veškeré odhady.

Zisk na akcii Alphabetu skončil na 9,06 USD, tržby pak dosáhly 22,45 miliardy USD. Predikce pracovala v prvním případě s 8,63 USD, ve druhém s 22,05 USD. Aktuální čísla jsou lepší i než ta před rokem, kdy zisk na akcii činil 7,35 USD a tržby 18,68 miliardy USD. Hlavním zdrojem příjmů byl prodej mobilní reklamy a té z portálu YouTube.

Firma zároveň ohlásila zpětný odkup akcií typu „C“ v hodnotě více jak 7 miliardy USD, což je oproti více jak 5 miliardám z předchozího čtvrtletí poměrně výrazný posun. Akcie v aftermarketu roste o více jak 1 %.

Očekávání trhu porazila i společnost LinkedIn. Ta za třetí kvartál dosáhla upraveného zisku na akcii 1,18 USD a tržeb o velikosti 960 milionů USD. Odhady přitom pracovaly s 91 centy a 959 miliony USD. Titul si tak připisuje +0,17 %.

Kdo se však z výkonu posledních tří měsíců zrovna neraduje (alespoň z hlediska „souboje“ s predikcemi), je firma Amazon.  Její zisk na akcii dosáhl 52 centů a tržby 32,71 miliardy USD. Analytici však očekávali v prvním případě 78 centů, ve druhém pak 32,69 miliardy USD.

Akcie Amazonu tak v návaznosti na to klesají o více jak 4,4 %.

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen pro něj byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření a vaření.Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.