Euro stále přetlačuje dolar. Zachrání ho Trumpova reforma daní?


08:17 • 26. dubna 2017

Tagy: fx, forex, euro, koruna, dolar, EURCZK, EURUSD, USDCZK

Na EURCZK stále pozorujeme zvýšenou volatilita, momentálně se pár obchoduje slabší na 26,89. Na USDCZK pokračuje oslabování dolaru, nyní je na hranici 24,57. Co se týče EURUSD, ten se v tento moment obchoduje se na 1,094. Sentiment posledních dní je tak poměrně jasný – dolar pomalu, ale jistě oslabuje.

Ze včerejších zahraničních fundamentů stojí za zmínku například to, že Německá vláda zlepšila svůj ekonomický výhled pro rok 2017 o desetinu na 1,5 % HDP. V USA jsme se dočkali dat o spotřebitelské důvěře, která se 120,3 body dopadla lehce hůře než očekávaných 124,9 bodu. Výčet uzavírají údaje o prodeji nových domů, které na 621 tisících předčily očekávaných 590 tisíc.

Dolar nezachránila ani informace od nejmenovaného zdroje z Bílého domu, který citoval Wall Street Journal, o tom, že prezident Trump bude chtít snížit korporátní daň z aktuálních 35 % na 15 %. Sám Trump již potvrdil, že v souvislosti s daňovou reformou bude dnes oznámeno „něco velkého“. WSJ pak navíc uvedl, že dnes má v Kongresu proběhnout setkání ministra financí Mnuchina s představiteli republikánské strany, během kterého bude ještě společně se šéfem Národní ekonomické rady Cohnem lobbovat za podporu zmiňované daňové reformy.

Nasdaq pokořil 6000 bodů. Na jakém dopingu ujíždí americké akcie?

Z hlediska ostatních událostí bude dnešek na fundamenty poměrně chudý. Jediné, co stojí za zmínku je týdenní změna zásob ropy v USA.

Pro dnešek vidíme USDCZK v rozmezí 24,52 až 24,62. Měnový pár EURUSD dnes vidíme v pásmu 1,090 až 1,096. EURCZK máme momentálně na 26,89 a očekávané rozmezí pro dnešek je 26,82 až 26,95.

RSS

Trader/Asset Manager RoklenPřihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.