Pražská burza propadla. Erste -6 %


17:20 • 20. srpna 2015

Tagy: pražská burza, index PX, Komerční banka, Erste, VIG, O2, Pegas Nonwovens

České akcie dnes prožily černější čtvrtek a oslabily o 1,8 %, přičemž index PX jen silou vůle udržel hranici 1000 bodů. Největší propad jsme zaregistrovali na akciích Erste Bank, která se propadla o výrazných 5,6 %. Na této akcii jsme neviděli žádné fundamentální zprávy, takže se zřejmě jedná o překotné vybírání zisků a úprk z dlouhých pozic. VIG ztratil 1,16 % a dopadl na nejnižší úroveň za letošní rok, a sice 804,4 koruny za akcii.

Komerční banka byla také slabá, během dne testovala ceny pod 5200 korun, kde se nachází důležitá podpůrná úroveň 5196 korun, což je 200denní klouzavý průměr. Akcie tuto kótu s přehledem uhájila a nakonec uzavřela pohodlně nad 5200 korunami. ČEZ klesl pod 560 koruna a spíše na malém objemu uzavřel o 0,96 % níž.

Naopak akcie O2 svým defenzivním naturelem opět přilákaly kupce. Na trhu proběhl tzv. „cross“ obchod 300 tisíc kusů za cenu 159 korun a od té doby se trh dostal nad 160 korun a zavřel blízko ročního maxima 162,5 koruny.

Pegas dnes oslaboval, zdá se, že se investoři více než na pokračující odkup a zařazení do indexu MSCI, soustřeďují na fundament této akcie, který současné ceně akcie neodpovídá.

Trhem dnes „protekl“ velmi pěkný objem 785 milionů korun a většina pak přes bankovní akcie Komerční a Erste.  

Napsat autorovi RSS

Kariéru začal v brokerské společnosti Zvěřina & Bělohlávek, kde se zaměřoval na přímé obchody, poté nastoupil do IKS Komerční banky na pozici specialisty na zahraniční cenné papíry. Další zkušenosti nabral v ING Barings/Bank, kde se zaměřil na sales pro lokální institucionální klientelu a následně se stal i tvůrcem trhu na nejobchodovanějších akciích na Burze cenných papírů Praha. Po pěti letech přešel do Patria Finance, kde 10 let pracoval jako salesman pro akcie centrální Evropy, jak pro lokální instituce tak i pro londýnské investiční a brokerské domy. Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
PX

;

KB

;

ERSTE

;

VIG

;

O2 C.R.

;

PEGAS

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.