Bank of America překonala odhady, zisk i tržby ale klesly


AKTUALIZOVÁNO 13:45 13:15 • 14. dubna 2016

Tagy: Bank of America, výsledková sezóna, výsledky

AKTUALIZOVÁNO – Americký finanční ústav Bank of America v letošním prvním čtvrtletí reportoval upravený zisk na akcii 21 centů a překonal tak odhady, které počítaly se ziskem 20 centů na akcii. Zisk se ale snížil o 18 procent na 2,22 miliardy dolarů. Výsledek ovlivnily obavy z globálního ekonomického zpomalení, nejistota ohledně tempa zvyšování úrokových sazeb v USA i obavy o další růst čínské ekonomiky​​. Akcie banky reagují na výsledky v premarketu poklesem.

Tržby druhé největší banky v USA podle objemu aktiv ve čtvrtletí klesly na 20,9 miliardy dolarů z 21,42 dolarů v 1. čtvrtletí loňského roku. Analytici počítali s tržbami 20,3 miliardy dolarů.

Představenstvo Bank of America v březnu zvýšilo odkup svých akcií na 800 milionů dolarů. Již předtím schválilo odkup akcií za čtyři miliardy dolarů. 

Banka se údajně silně zaměřila na půjčky na automobily, navzdory varovným signálům regulátorů, když ztráty těchto půjček rostly. Dále uvedla, že stále vidí prostor pro expanzi zákazníků s dobrým kreditem.

Bank of America je jedním z největších poskytovatelů úvěrů pro americký ropný a plynárenský průmysl. Celkové rezervy na ztrátové úvěry ve čtvrtletí stouply o 30 procent na 997 milionů dolarů, především kvůli situaci v tomto sektoru. Banka však dodala, že vyjma energetického sektoru zůstává kvalita úvěrů silná.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.