Přípitek? Zkuste deset nejdražších koktejlů na světě!


17:02 • 31. prosince 2016

Tagy: alkohol, luxus, nápoje

Připadá vám dát pár stovek za jediný drink v restauraci jako až příliš velký luxus? Vyhlášené bary ve světových metropolích nabízí koktejly, které stojí tolik, že byste si za to mohli na měsíc pronajmout byt (nebo na rok). Čím a kde se můžete opít za nekřesťanské peníze? To prozradil Business Insider.

  1. Bourgeois Pig ($ 50)

„Bourgeois Pig“ je martini s vodkou a suchým vermutem, doplněné rozmarýnovým pivem a kusem luxusního černého lanýže French Perigord. Tento koktejl s trefným názvem, jež si utahuje z příslušníků vyšších tříd, kteří svůj nadřazený společenský status dávají až příliš najevo, si za 50 dolarů můžete dát v baru The Rickey, jež se nachází v přízemí hotelu Dream Midtown v New Yorku.

  1. Balmoral ($ 80)

Oblíbeným místem řady newyorských herců, hudebníků a dalších celebrit je restaurace Beautique, která stojí naproti NYC Plaza. Specialitou podniku je drink Balmoral, vytvořený na počest odborníka přes alkohol Bretta Mendla. Skládá se z luxusní skotské whisky, sladkého a suchého vermutu a hořkého piva. Věřte, nebo ne, podle Mendla vám po tomto nápoji za 80 dolarů nehrozí kocovina.

  1. Jet Set Manhattan ($ 100)

V hotelu Lotte New York Palace najdete kromě pokojů také starožitnictví, kde si můžete dát archivní whisky za několik tisíc dolarů. A také „Krčmu na 51.“, kde vám namíchají exkluzivní Jet Set Manhattan, z vintage portského Taylor Fladgate 1985 a 20 let starého burbonu Michter – a to jen za 100 dolarů.

  1. Paradis + Perdition ($ 185)

Bar SixtyFive, který je součástí kultovní restaurace Rainbow Room v New Yorku, nabízí za 185 dolarů stejně kultovní koktejl Paradis + Perdition. Název je odvozen od hlavní ingredience, luxusního koňaku Hennessy Paradis, který je doplněný šampaňským, flambovaným absintem a špetkou skořice.

  1. La-Freak Illuminati ($ 365)

Tento koktejl s děsivým názvem si můžete dopřát v nočním klubu Gem v americkém Bostonu. Skrývá se v něm francouzský likér Pavan, krémový likér Lejay Cassis a šampaňské Dom Perignon Luminous, jehož štítek svítí ve tmě.

  1. Billionaires Row Cocktail ($ 1.210)

Hlavní ingrediencí milionářského koktejlu, který za 1 210 dolarů servírují v newyorském nóbl hotelu Four Season, je prvotřídní skotská whisky The Macallan M, jejíž láhev stojí cca 4 tisíce dolarů. Staromódní punc drinku podtrhuje britské pomerančové pivo a luční med.

  1. The Birth of an Icon ($ 4.000)

Dubai je patrně nejdražším městem na Středním východě; důkazem toho budiž i nápojový lístek Skyview baru v hotelu Burj Al Arab hotel. Nejdražší položkou je drink „Narození ikony“ za 4 tisíce dolarů. Jedná se o koktejl na způsob Daiquiri s čerstvou šťávou z limetek, jehož základem je rum od St. Lucia Distillers.

  1. Martini on the Rock ($ 10.000)

„Martini on the Rock“ si v Blue Baru v newyorském hotelu Algonquin musíte objednat 72 hodin dopředu. Vyžaduje totiž konzultaci s klenotníkem; za 10 tisíc dolarů v něm vaše milovaná najde krásný diamant.

  1. The Ono ($10.000)

Další ošperkovaný drink si můžete poručit v XS Nightclub v Las Vegas. „The Ono“ obsahuje koňak Rémy Martin Louis XVIII Black Pearl a šampaňské Charles Heidsieck. Na stůl vám ho spolu se sadou manžetových knoflíčků a zlatým, diamantovým či perlovým náhrdelníkem a za použití prskavek přinese několik číšníků.

  1. Diamonds Are Forever ($ 18.000)

I úplně nejdražší koktejl na světě, který si můžete dát v Lobby Lounge & Baru v hotelu Ritz Carlton v Tokiu, je dodáván s luxusní ozdobou; a sice s jednokarátovým diamantem. „Diamonds Are Forever“ je jinak martini s ledově chlazenou vodkou Grey Goose a plátkem limetky.

RSS

Je absolventkou Národohospodářské fakulty a Fakulty financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze. Zajímá se o behaviorální ekonomii a finance.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.