Kam se vydá koruna od 27,10? Rozhodne zásadní údaj zítra


16:56 • 27. srpna 2015

Tagy: forex, CZK, euro, USDCZK, EURCZK, EURUSD, koruna

Česká koruna se ve čtvrtek při uklidnění situace na globálních trzích a návratu optimismu pohybovala v pásmu 27,06 – 27,12 EURCZK s tím, že ke konci obchodování se drží na silnější straně pásma. Nejdůležitější číslo týdne přijde pro korunu zítra – v 9:00 bude zveřejněna revize HDP za druhé čtvrtletí. První odhad překvapil mezikvartálním růstem o 0,9 %, když se čekal pokles o 0,2 %. Pokud dojde k nějaké výrazné revizi směrem dolů, mohlo by to korunu na čas rozkolísat a možná bychom se dočkali i jejího oslabení.

Zlepšující se globální nálada se na eurodolaru projevuje mnohem výrazněji. Ten díky tomu od rána posiloval a čekal, jak dopadnou důležitá data z USA. A ta dopadla na výbornou. Revidovaný HDP za druhý kvartál skončil na čísle 3,7 % oproti odhadu 3,2 %. Je vidět, že ekonomice USA se nebývale daří a dolar po tomto čísle posílil až k 1,1218 EURUSD. O něco horší data o rozjednaných prodejích domů, jenž skončila růstem o půlprocento místo procenta, způsobila jen mírnou korekci předešlých zisků.

Aktuálně se pohybuje nadále kolem 1,1220. Pokud nepřijde nějaké překvapení, začne dolar netrpělivě vyhlížet září a zasedání Fedu. V tuto chvíli to vypadá, že oproti dosavadním očekáváním se zvyšování sazeb odsune na prosinec. Do té doby by mohl být eurodolar zvýšeně volatilní.

RSS


Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.