Wall Street: Paniku střídá taktika, Alibabu rozzlobil Barron’s


22:19 • 14. září 2015

Tagy: Wall Street, americké akcie, Apple, Alibaba, investice, Fed, sazby

Ty tam jsou prudké turbulence amerických akcií s tím, jak se blížíme čtvrtečnímu klíčovému verdiktu americké centrální banky Fed: zvýší sazby, nebo nezvýší? Zatímco celá trojice hlavních amerických akciových indexů ztratila v rozmezí tří až čtyř desetin procenta, Apple vedly výše zprávy o předobjednávkách nových iPhonů, které naznačují v prodejích překonání předchozího roku.

Fed ve čtvrtek může poprvé po devíti letech zvýšit sazby. Čím blíže čtvrteční možnosti jsme, tím méně reálná se zdá. Situace v Číně zůstává napjatá a velkou otázkou je, zda Fed bude chtít růstem sazeb riskovat globální otřes. Akcie v Šanghaji v úvodu týdne odepsaly bezmála 3 procenta a víkend nepřinesl dobré zprávy z čínské ekonomiky. Peking oznámil reformu velkých, státem kontrovaných firem.

 

Zlomové rozhodnutí Číny - otevřít svůj měnový trh. Protože zoufale potřebuje...

Posted by Roklen24 on  14. září 2015

 

Na předpověď pádu ropy až na možných 20 dolarů za barel – od Goldman Sachs – i na pokles cen benzínu reagují propadem ceny ropy Brent i WTI. Klesají o 3,3 %, respektive 1,8 % k 47,4 a 44,5 dolaru za barel, ztráty ale už ropa v rámci dne překonala hlubší. Americký dolar stáhl euro pod 1,1300 EURUSD.  

Rozruch způsobila zpráva serveru Barron’s, která negativně cílila na čínského internetového lídra Alibabu. Podle titulní zprávy serveru mohou akcie Alibaby na bázi P/E propadnout o polovinu při srovnání s konkurenty a situací na trhu. Firma odpověděla otevřeným dopisem, ve kterém promluvila o nesmyslnostem v odvozování názoru Barron’s a její akcie zavřely o 3 procenta níže.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se zaměřením na finanční trhy, bankovnictví a hospodářskou politiku. Specializoval se na analýzu dat z ekonomiky finančními trhy. Při studiích nejprve spoluutvářel zpravodajství z finančních trhů v rámci Hospodářských novin. Několik let vedl public relations a propagaci v oblasti vládní podpory tuzemského exportu. Následně zodpovídal za Business Development v přední tuzemské poradenské skupině. Věnoval se vlastním projektům v oblasti PR. Pět let se podílel na chodu a rozvoji investičního portálu Patria.cz, kde zodpovídal zejména za zpravodajství z finančních trhů. Od května roku 2014 se podílí na startu finanční skupiny Roklen Fin. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.